1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Maliye Bakanlığı Belediye Sözleşmeli Personel Ücretlerini Açıkladı
Maliye Bakanlığı Belediye Sözleşmeli Personel Ücretlerini Açıkladı

Maliye Bakanlığı Belediye Sözleşmeli Personel Ücretlerini Açıkladı

Maliye Bakanlığı tarafından mahalli idare sözleşmeli personel ücret tavanları açıklandı. Belediye sözleşmeli personel maaşları için tıklayınız.

A+A-

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü (BUMKO) tarafından mahalli idare sözleşmeli personel ücret tavanları hakkında genelge yayınlandı. Genelgede 1 Temmuz ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında geçerli olmak üzere, belediyelerde sözleşmeli personel olarak görev yapan personelin ücret tavanları, katsayıları gibi sayısal bilgilere yer verildi.

Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı 0,102706 olarak belirlendi. Memuriyet taban aylığı göstergesinde uygulanacak taban aylık katsayısı ise 0,03257 olarak açıklandı.

Maliye Bakanlığı BUMKO tarafından yayınlanan genelgede belediyelerde çalışan sözleşmeli personellerin unvanlarına göre maaşları tablo halinde ayrıntılı olarak verildi. Buna göre belediyelerde sözleşmeli statüde çalışan bir mühendisin net aylık tutarı 2 bin 940 TL olarak ifade edildi. Ücret tavanı ise 3 bin 675 TL olarak açıklandı. Tüm unvanların net ücretlerine, tavan ücretlerine ve ek ödeme ayrıntılarına tablodan ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.