Maliye Bakanlığı Belediye Sözleşmeli Personel Ücretlerini Açıkladı

Maliye Bakanlığı tarafından mahalli idare sözleşmeli personel ücret tavanları açıklandı. Belediye sözleşmeli personel maaşları için tıklayınız.

featured

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü (BUMKO) tarafından mahalli idare sözleşmeli personel ücret tavanları hakkında genelge yayınlandı. Genelgede 1 Temmuz ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında geçerli olmak üzere, belediyelerde sözleşmeli personel olarak görev yapan personelin ücret tavanları, katsayıları gibi sayısal bilgilere yer verildi.

Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı 0,102706 olarak belirlendi. Memuriyet taban aylığı göstergesinde uygulanacak taban aylık katsayısı ise 0,03257 olarak açıklandı.

Maliye Bakanlığı BUMKO tarafından yayınlanan genelgede belediyelerde çalışan sözleşmeli personellerin unvanlarına göre maaşları tablo halinde ayrıntılı olarak verildi. Buna göre belediyelerde sözleşmeli statüde çalışan bir mühendisin net aylık tutarı 2 bin 940 TL olarak ifade edildi. Ücret tavanı ise 3 bin 675 TL olarak açıklandı. Tüm unvanların net ücretlerine, tavan ücretlerine ve ek ödeme ayrıntılarına tablodan ulaşmak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Maliye Bakanlığı Belediye Sözleşmeli Personel Ücretlerini Açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!