Maliye Bakanlığı Personeli Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik Değişti

17 Mayıs 2018 Perşembe tarihli resmi gazetede Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Maliye Bakanlığı personelinin yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmelik değişikliği ile daha önce 3 yıl olan yer değiştirme başvuru prim gün şartı değişti.

featured

Maliye Bakanlığı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin Mazeret Halleri maddesinde yapılan değişiklikle Aile birliği mazeretine dayanarak yer değişikliği personelin 3 yıl şartı 360 dün oldu.

Eski hüküm: Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde kesintisiz son üç yıl sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere,

Yeni hüküm: Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere,

18. madde olan Yer Değiştirme Suretiyle Atanılamayacak Yerler maddesi yürürlükten kaldırıldı!

Yürürlükten kaldırılan madde: Yer Değiştirme Suretiyle Atanılamayacak Yerler! Madde 18- Yönetmeliğe tabi personel; Kendisinin veya eşinin son 20 yıl içinde nüfusa kayıtlı oldukları il ve bu il’e bağlı ilçelere, Nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte, kendisinin veya eşinin en az 15 yıl süre ile devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddi ilişkisinin bulunduğu il ve bu il’e bağlı ilçelere atanamaz.

Ancak, son genel nüfus sayımına göre; ekli (1) sayılı cetvelde 4, 5 ve 6 ncı bölgeler kapsamında belirlenen il merkezleri ile bunlara bağlı ilçe merkezlerinden nüfusu 50.000’i aşan yerlere, diğer bölgeler kapsamındaki il veya ilçe merkezlerinden ise nüfusu 200.000’i aşan yerlere yapılacak atamalarda yukarıdaki fıkra hükmü uygulanmaz.

Bu hükmün uygulanmasında, Büyükşehir Belediyesi olan illerde il merkezi ile Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki ilçe nüfusları birlikte değerlendirilir.

Defterdar Yardımcılarının Atanması maddesinde yer alan Yönetmeliğin 18 nci maddesi hükmü, Defterdar yardımcıları hakkında da uygulanır hükmü ile Muhakemat Müdürleri ve Yardımcılarının Atanması maddesinde yer alan Yönetmeliğin 18 inci maddesi hükmü, muhakemat müdürleri ve yardımcıları hakkında da uygulanır hükümleri de yürürlükten kaldırıldı.

Aynı Yönetmeliğin ekinde yer alan “Yer Değiştirme Suretiyle Atanma İstem Formu” (Ek-3) ekteki şekilde değiştirilmiştir. Eki için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Maliye Bakanlığı Personeli Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik Değişti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!