Maliye Çalışanlarının Son Çırpınışları Duyulacak mı

Maliye Bakanlığı çalışanlarının kurum içi gelir uzmanlık sınavı taleplerini My Memur olarak çok kez gündeme getirdik. 2017 yılında sınav açılacağı denmesine rağmen 1 yıldır herhangi bir aşama kaydedilmedi. Bakanlık çalışanları umutla bekliyor!

featured

Maliye Bakanlığı gelir ve gider çalışanları Kurum içi gelir uzmanlık sınavın seçim öncesi torba yasada yer almasını beklemekteler. Torba ya da yer verilmese dahi bir defaya mahsus olmak üzere KHK ile kurum içi gelir uzmanlık hakkın verilmesini istemekteler.

2012 yılından itibaren her yıl sınav açılacakmış beklentisi içerisinde olan yaklaşık gelir geder çalışanları 7000-7500 kişi umutla bekleyiş içerisinde. En son Maliye Bakanının 2017 Nisan ayında kendi twitter hesabında kurum içi sınav açılacak paylaşımından sonra çok umutlanan bu 7000-7500 kişi maalesef 2017 yılı içerisinde sınav açılmayınca büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar.

Yıllardır aynı masada aynı işi yaptıkları hatta sorumlulukları dahi aynı olmasına rağmen ücret bakımından arada yaklaşık olarak 1300 TL gibi fark olmakta buda çalışanlar arasında moral ve motivasyonu olumsuz etkilemekte.

En azından bu maaş farkının bu kadar fark olmaması için lise mezunlarına 300-350 TL, iki yıllık ön lisans mezunlarına 350-400 TL ve dört yıllık lisans ve yüksek okul mezunlarına da 500-600 TL gibi maaşlarına zam yapılırsa bir nebze olsun çalışanların moral ve motivasyonunu düzeltmiş olur. Böylelikle büyük bir haksızlığın önüne geçilmiş olur.

Maliye çalışanlarının bu mağduriyetleri sendikalar tarafından bilinse de hakları savunulmadığı için şikayetçiler. Ne sınav açılması hakkında nede her yıl maaş zamlarında makasın açılması hususlarında destek yok! KHK ile bir defaya mahsus olmak üzere sınavlı ya da sınavsız kurum içi gelir uzmanlık sınavın açılması ya da gelir uzmanlık kadrosunun verilmesini talep ediliyor. GİB Personeli Suat Fidan.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Maliye Çalışanlarının Son Çırpınışları Duyulacak mı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 4 sene önce

  Sayın Bakanımız NACİ AĞBAL DUY SESİMİZİ

  Cevapla
 2. Kurum içi gelir uzmanlığı sınavının artık acılmasını istiyoruz bizim durumumuzu da artık fark etmelerini istiyoruz.

  Cevapla
 3. Her ay aynı işi yapıp 1300 tl daha az aldıgımızı bize yapılan adaletsizliğin farkına varılması lazım artık

  Cevapla
 4. Kurum içi gelir uzmanlığı sınavının en kısa zamanda acılacagı konusunda söz verildi ama bu sözün üzerinden bir yıl gecti daha ne kadar ümitle bekleyecegiz

  Cevapla
 5. İnsaAllah secimden önce bizimde durumumuzun farkına varılır da kurum içi gelir uzmanlıgı sınavı acılır

  Cevapla
 6. 4 sene önce

  yazılarımızı yayınlayarak bizlere destek oldunuz sorunumuz sorumuz mantığı içerisinde yazılarımızı sorunlarımızı dile getirip yayınladığınız için tüm çalışma arkadaşlarım adına sonsuz şükranlarımı sunarım sağolun

  Cevapla
 7. 4 sene önce

  Defterdarlık personelide bu sınavı bekliyor…

  Cevapla
 8. 4 sene önce

  Gib çalışanlarınada kariyer görevde yukselme hakkı verilmeli.

  Cevapla
 9. 4 sene önce

  Bir defaya mahsus yanlış ifade, belirli süre aralıklarıyla devamlı açılması hukuka uygun düşer.

  Cevapla
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!