1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Maliye Çalışanlarının Son Çırpınışları Duyulacak mı
Maliye Çalışanlarının Son Çırpınışları Duyulacak mı

Maliye Çalışanlarının Son Çırpınışları Duyulacak mı

Maliye Bakanlığı çalışanlarının kurum içi gelir uzmanlık sınavı taleplerini My Memur olarak çok kez gündeme getirdik. 2017 yılında sınav açılacağı denmesine rağmen 1 yıldır herhangi bir aşama kaydedilmedi. Bakanlık çalışanları umutla bekliyor!

A+A-

Maliye Bakanlığı gelir ve gider çalışanları Kurum içi gelir uzmanlık sınavın seçim öncesi torba yasada yer almasını beklemekteler. Torba ya da yer verilmese dahi bir defaya mahsus olmak üzere KHK ile kurum içi gelir uzmanlık hakkın verilmesini istemekteler.

2012 yılından itibaren her yıl sınav açılacakmış beklentisi içerisinde olan yaklaşık gelir geder çalışanları 7000-7500 kişi umutla bekleyiş içerisinde. En son Maliye Bakanının 2017 Nisan ayında kendi twitter hesabında kurum içi sınav açılacak paylaşımından sonra çok umutlanan bu 7000-7500 kişi maalesef 2017 yılı içerisinde sınav açılmayınca büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar.

Yıllardır aynı masada aynı işi yaptıkları hatta sorumlulukları dahi aynı olmasına rağmen ücret bakımından arada yaklaşık olarak 1300 TL gibi fark olmakta buda çalışanlar arasında moral ve motivasyonu olumsuz etkilemekte.

En azından bu maaş farkının bu kadar fark olmaması için lise mezunlarına 300-350 TL, iki yıllık ön lisans mezunlarına 350-400 TL ve dört yıllık lisans ve yüksek okul mezunlarına da 500-600 TL gibi maaşlarına zam yapılırsa bir nebze olsun çalışanların moral ve motivasyonunu düzeltmiş olur. Böylelikle büyük bir haksızlığın önüne geçilmiş olur.

Maliye çalışanlarının bu mağduriyetleri sendikalar tarafından bilinse de hakları savunulmadığı için şikayetçiler. Ne sınav açılması hakkında nede her yıl maaş zamlarında makasın açılması hususlarında destek yok! KHK ile bir defaya mahsus olmak üzere sınavlı ya da sınavsız kurum içi gelir uzmanlık sınavın açılması ya da gelir uzmanlık kadrosunun verilmesini talep ediliyor. GİB Personeli Suat Fidan.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
9 Yorum