1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. Manisa Şehir Hastanesinin İnşaatı Şu An Hangi Aşamada?
Manisa Şehir Hastanesinin İnşaatı Şu An Hangi Aşamada?

Manisa Şehir Hastanesinin İnşaatı Şu An Hangi Aşamada?

Manisa Şehir Hastanesinin İnşaatı Şu An Hangi Aşamada?

A+A-

CHP Manisa Milletvekili aynı zamanda Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Özgür Özel 1 Temmuz 2014 Salı günü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılmak üzere Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi. Özgür Özel yazılı soru önergesinde Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı ile hayata geçirilen ve 1 Aralık 2013 tarihinde 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesinin temeli atılmış, ancak aradan geçen 18 aya rağmen hastane inşaatında hiçbir ilerleme olmamış olmasını konu aldı. İşte CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in 11 sorudan oluşan soru Önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Ecz. Özgür Özel

Manisa Milletvekili

Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı ile hayata geçirilen ve 1 Aralık 2013 tarihinde 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesinin temeli atılmış, ancak aradan geçen 18 aya rağmen hastane inşaatında hiçbir ilerleme olmamıştır.

Şehir Hastanesinin kurulmasına ilişkin protokol imzalanmış, ihale aşaması tamamlanmış olmasına rağmen yapılan sözleşmeye göre 29 Ekim 2015 tarihinde bitmesi gereken hastanenin inşaatına dahi başlanmamış olması akıllarda soru işaretleri bırakmıştır.

Bu nedenle;

 1. Manisa Şehir Hastanesinin inşaatı şu an hangi aşamadadır?
 2. Manisa Şehir Hastanesinin sözleşmeye göre ne zaman tamamlanması gerekmektedir?
 3. Sözleşme şartlarında bir değişiklik olmuş mudur? Değişiklik olmuş ise, projenin bitirilmesi ile ilgili tarih değişikliği yapılmış mıdır?
 4. Yapılmış ise, hastanenin ne zaman bitirilmesi planlanmıştır?
 5. İnşaatının, aradan geçen 18 aya rağmen hiç ilerlememiş olmasının hatta sadece temelinin atılmış olmasının nedeni nedir?
 6. Manisa Şehir Hastanesinin ihalesinde belirlenen bina kirası ve hizmet alımı tutarları nedir? Kaç yıllığına kiralanmıştır?
 7. Manisa Şehir Hastanesinin ihalesini hangi şirket almıştır?
 8. Bu şirketin toplam yatırım tutarına ilişkin gerekli öz sermayesi var mıdır?
 9. Söz konusu şirketin mesleki, teknik yeterlilik koşullan ile öz sermayeleri ve SGK primi ile vergi borcu olup olmadığına ilişkin denetimi yapılmış mıdır? Denetimlerde şirketin bu şartlan taşıdığı tespit edilmiş midir?
 10. Yine aynı şirket farklı bölgelerde şehir hastanesi ihalesi almış mıdır? Bu ihaleler hangileridir? Manisa’da ihaleyi üstlenen firma başka bölgelerde şehir hastanesi ihalesini alan şirketlerden birinin alt işvereni midir?
 11. Böyle ise farklı bölgelerdeki hastanelerin hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi garanti altına alınmış mıdır?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.