Manisa’daki Askerlerin Zehirlenme Sebebi Açıklandı

Manisa'da ard arda yaşanan zehirlenme olayından sonra askerlere yemek sağlayan firmada çok sayıda kişi gözaltına alınmış ve soruşturma devam etmekteydi. Bugün yapılan açıklamada askerlerimizin zehirlenme sebebi belli oldu.

32356
Daha Fazla Göster

7 Haziran’da tarihinde Manisa’daki askerlerde, bulantı ve kusma ile seyreden bir durum ortaya çıkmış, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği olaya müdahale etmişti.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı başkanlığında enfeksiyon hastalıkları, epidemiyoloji, klinik toksikoloji ve mikrobiyoloji laboratuvar uzmanlarından oluşan 12 kişilik işinde uzman bir ekip olayın sağlık yönünü incelemek üzere özel uçakla yola çıktığı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmıştı.

Uzman ekip, hızlı tanı ekipmanları ile olay yerinde incelemeler yapacak olup sonuçlar ivedilikle ve sağlıklı bir şekilde değerlendirilecektir denilmişti.

Sağlık Bakanlığı tarafından son dakika yapılan açıklamada gıda zehirlenmesi şüphesiyle ön incelemenin tamamlandığı açıklandı. klinik bulgular, hastalardan alınan örnek ve epidemiyolojik analiz sonuçlarına göre yaşanan olayın BESİN ZEHİRLENMESİ olduğu belirtildi

Yapılan açıklamada ayrıca kamera kayıtlarından da elde edilen veriler neticesinde Bakanlık tarafından yapılan değerlendirilmede zehirlenme olayının besinlerin pişirilme sürecindeki hazırlık aşamasından kaynaklandığı belirtildi.

Daha önce de 23, 24 ve 25 Mayıs 2017 tarihlerinde Manisa 1.Piyade Er Eğitim Tugayı Komutanlığı’nda (Batı Kışla) askerler bulantı, kusma ve ishal şikâyetleri ile acil servislere başvuruda bulunulmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Manisa’daki Askerlerin Zehirlenme Sebebi Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!