1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. AKADEMİK PERSONEL İLANLARI

  4. Marmara Üniversitesi 18 Akademik Personel Alıyor Haziran 2019
Marmara Üniversitesi 18 Akademik Personel Alıyor Haziran 2019

Marmara Üniversitesi 18 Akademik Personel Alıyor Haziran 2019

Marmara Üniversitesi Akademik Personel alımı gerçekleştirecek. Akademik alım Dr. Öğretim Görevlisi, Doçent ve Profesör kadrolarında olacak. İlanın tüm detayları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Akademik personel alımında; İlahiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Fakültesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olmak üzere akademik alım gerçekleşecek.

Akademik personel alımında başvurular istenilen belgeler neler?

Profesör adaylarının; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel yayınlarını, doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Marmara Üniversitesi Rektörlük Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekiyor.

Doçent adaylarının; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler, özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte başvurmaları gerekiyor. Doktor Öğretim Üyesi adaylarının; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte ilan edilen birime başvurmaları gerekiyor.

Başvurular nereye yapılacak?

Profesör ve Doçent kadrosuna başvurular için Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvurular için ise Marmara Üniversitesi ilgili Müdürlük/Dekanlıklarına şahsen yapılması gerekiyor. Akademik personel alımına son başvuru tarihi ise 1 Temmuz 2019 olduğu belirtiliyor.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekiyor. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler