1. YAZARLAR

  2. Yıldız Yılmaz

  3. Mars Retro'su Başladı
Yıldız Yılmaz

Yıldız Yılmaz

Mars Retro'su Başladı

A+A-

Mars Retro’su başladı! Peki mars Retro’su ne demek? Ve bizi nasıl etkileyecek ?Mars Retro’su başladı! Peki mars Retro’su ne demek? Ve bizi nasıl etkileyecek ?

Mitolojide ki adıyla Ares yani Mars Kova Burcu’nda gerilemesine başladı. Bir gezegenin gerilemesi demek hızının yavaşlaması ile gezegenin olması gerektiği gibi gücünü ortaya tam olarak koyamadığı için, önümüzde ki iki ay boyunca Mars’ın daha çok gölgeli, negatif, zararlı enerjisinin açığa çıkacağını gösterir bize.

Bu yaz Mars ve pek çok planet beraberinde retro harekette iken, Temmuz ayının sonu ve Ağustos ayının başı itibariyle gerçekleşecek önemli tutulmalarında etkisiyle, her anlamda oldukça zor bir yaza girdiğimizi söyleyebiliriz.

Mars bizim hayatta ki duruşumuzu, kendimizi ortaya koyuş şeklimizi, yaşam enerjimizi, motivasyonumuzu, cesaretimizi, dürtülerimizi, çabamızı, savaşçı ve girişimci ruhumuzu ifade eder. Mars retro pozisyonda ise, bahsini ettiğimiz hakim tüm enerjiler sekteye uğrar, sorunlar yaşanır.

Bu yüzden retro Mars esnasında , yeni girişimlere, başlangıçlara, sözleşmelere, ortaklıklara , spora, hukuki bir dava başlatmak ve bir evlilik gerçekleştirmek için uygun zamanlar değildir. Çünkü sağlıklı ve başarılı sonuçlar alamayız veya reaksiyonlar çok geç gelir.

Mümkünse acil olmadığı sürece ameliyat olmayınız bu süreçte ! Mars retro iken yapılacak estetik operasyonlarda başarılı sonuçlar vermez .

Kazalara ve sakatlıklara, istikrarsız enerjilere, sürtüşmelere, çatışmalara, fikir değişikliklerine, artan kanamalara, içsel öfke patlamalarına, psikolojik ve duygusal anlamda da hassas kritik sıkıntılı durumlara açığız …

Cinsel suç ve tacizlerin, zorbalığın ve şiddetin bu dönemde toplumda artış gösterebileceğini hatırlatmakta fayda görüyorum. Ayrıca cinsel rahatsızlıklar, uyuşmazlıklar da görülebilir.

Daha önceden yaşanmış krizli, problemli eski ilişkilerin/partnerlerin tekrar ortaya çıkabileceğini ve sizi yaralayabileceğini bilmenizi isterim. Çünkü tamamen karmik ve kadersel etkiler mevcut gökyüzünde …

Retro Mars Kova Burcu’nda gerçekleştiği için, artan özgürlük ihtiyacımız ve idealist/reformist yanımız daha çok açığa çıkacaktır. Fakat uçak kazaları ve arızaları, trafik kazaları, olası yangınlar, toplumsal ayaklanmalar, beklenmedik dengesiz hava değişimleri ve doğa olayları, iletişimde kısıtlanmalar ve zihinsel gerginlikler gündemde.

Uzun vade de bireysel ve toplumsal ülke için de , tatsız karmaşık, adaletsiz bir takım durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Özellikle otorite figürleriyle yaşanabilecek zorlanmaların, özgürlük ve adalet temaları adına gündeme gelebileceğine vurgu yapıyor göksel işaretler…

Ayak bileği ve baldırlara, dolaşım sistemi bozukluklarına, bağışıklık sisteminin çökmesine, göz tansiyonlarına, kalp ritim bozukluklarına, gaz zehirlenmelerine, anemiye, varis ve denge bozukluklarına, kas yırtılmalarına karşı çok hassas olabileceğimiz zamanlardayız önümüzde ki iki ay … Bebek sahibi olmak için doğru zamanlama değil, düşük riskleri fazladır bu dönemde.

Hiçbir konuda plansız/ihtiyatsız önümüzü görmeden hareket etmeyelim lütfen. Öfkemizi dizginleyip, tutkularımızı / dürtülerimizi kontrol altında tutalım. Önemli ciddi adımlar için Eylül ayını beklemenizde yarar var .

Kendi doğum haritalarınızda, Mars retrosunun sizi hangi konularda zorlayacağını ve nasıl etkileyeceğini / ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için kişisel danışmanlık almak isteyen okuyucular mail adresimden iletişime geçebilirler.

Selamlar...

Bu yazı toplam 5419 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum