1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MASAK Naklen 250 Maliye Uzmanı Alımı Yapacak
MASAK Naklen 250 Maliye Uzmanı Alımı Yapacak

MASAK Naklen 250 Maliye Uzmanı Alımı Yapacak

Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) maliye uzmanlığı naklen geçiş sınavı duyurusu ve başvuru detayları yayımlandı. MASAK naklen personel alımı şartları ve başvuruları için tıklayınız.

A+A-

Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu MASAK için naklen 250 maliye uzmanı alımı yapılacağı belirtildi. 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanunun geçici 3 üncü maddesi hükümleri çerçevesinde, 250 Maliye Uzmanı kadrosuna kurumlar arası naklen atama suretiyle Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecekler için sınav düzenleneceği duyuruldu.

Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru usul ve esasları; Başvuru Şartları 5 Aralık 2017 tarihi itibarıyla mesleğe özel yarışma sınavı ile girmiş ve yeterlik sınavıyla atanmış olmak şartıyla, 657 sayılı Kanunun 152’nci maddesinin “II-Tazminatlar” kısmının “A-Özel Hizmet Tazminatı” bölümünün (e), (f), (g) ve (ğ) bentlerinde sayılan kadro unvanlarında ya da Bankalar Yeminli Murakıplığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu veya Sermaye Piyasası Kurulu Uzmanlığı kadro unvanında bulunmak gerekiyor.

Maliye Bakanlığı naklen personel alımı başvuru esasları; Başvurular, Bakanlık internet adresinde yer alan “Başvuru Formu” ve “Özgeçmiş” belgesini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak ve aşağıda belirtilen belgeler ve fotoğraf eklenmek suretiyle 12 Mart 2018 tarihine kadar elektronik ortamda yapılacaktır.

Varsa yabancı dil sonuç belgesi, çalışmakta olduğu kurumdan alınacak hizmet belgesi adaylardan, sözlü sınav öncesi gerekli görülen başka belgeler de istenebilir.

Sınava katılmaya hak kazananların ilanı; Sınava katılmaya hak kazananlar, sınava katılacağı tarih ve yer belirtilmek kaydıyla sınav tarihinden en az 10 gün önce Bakanlık internet adresinde ilan edilecektir. İlan metni için TIKLAYINIZ. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler