1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. MASAK'a Naklen 250 Uzman Memur Alımı Yapılacak
MASAK'a Naklen 250 Uzman Memur Alımı Yapılacak

MASAK'a Naklen 250 Uzman Memur Alımı Yapılacak

Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik yapan tasarı "Torba Yasa" görüşmeleri sürüyor. MASAK'a 250 memur alımı ihdası yapılacak. Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı MASAK 250 naklen memur alımı ihdası için tıklayınız.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe komisyonunda görüşmeleri devam eden Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan tasarıya "Torba Yasa" MASAK için 250 naklen uzman memur alımı ihdas edildi.

Mali Suçlar Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) için yapılan naklen 250 maliye uzmanı alımı için kadro ihdası gerçekleşiyor. Uzamanlar kamu idarelerinin merkez teşkilatlarındaki kadrolarda görevli denetim elemanlarından ve uzmanlarından olacak. MASAK, naklen 250 maliye uzmanı alımı için sınava bu unvandaki kadrolarda bulunan memurlar başvurabilecek.

İhdas ne demektir?

Bilindiği üzere gerek KHK’larla gerekse kanunlarla kamu kurum ve kuruluşlarına kadro ve kontenjanlar ihdas edilmektedir. Örneği son KHK’da Emniyet birimlerine 32 bin polis memuru ve bekçi kadrosu ihdası yapılmıştı. Bunun 13 bini kullanıldı ve diğer bekçi ve polis memuru ile polis amirleri alımı için İçişleri Bakanlığı bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğünün belirleyeceği tarihte alımlar sürecektir.

Yani ihdas edilen bir kadroya belirli bir süre içerisinde alım yapılma zorunluluğu bulunmuyor. Bu kapsamda MASAK’a ihdas edilen kadrolarla ilgili olarak önümüzdeki süreçte naklen memur alımı sınav duyurularını ileteceğiz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.