1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Matematik Öğretmeninden Yeni Formül! Deynek Sinüsü 14. Formül Bulundu
Matematik Öğretmeninden Yeni Formül! Deynek Sinüsü 14. Formül Bulundu

Matematik Öğretmeninden Yeni Formül! Deynek Sinüsü 14. Formül Bulundu

Daha önce birçok Matematik formülü bulan öğretmenimiz Ethem Deynek 14. Formülünü de buldu. Ethem Deynek’in bulduğu 14. Formülün detayları My memur haberde.

A+A-

My Memur olarak Matematik Dehası değerli öğretmenimiz Ethem Deynek’in birçok formülünü haberlerimizde yer vermiştik. Öğretmenimiz sayın Deynek formülüne bir yenisini daha ekledi. Haberimizin içeriğindeki resimlerde yeni formülün içeriğini bulabilirsiniz.

Ethem Deynek'ten 14. Formül  (Deynek Sinüsü) Ethem Deynek "Deynek Sinüsü" formülünü buldu ve bu yeni formülle matematikte bulduğu formül sayısını 13 den 14'e çıkardı. İşte Sayın Deynek’in önceki formüllerinden bazıları.

Matematikte Deynek Dörtlüsü, Deynek Altılısı, Deynek Yedilisi, Deynek Sekizlisi, Deynek Onikilisi,13 ile bölünebilme, Deynek Ondörtlüsü, Deynek Onbeşlisi, Deynek Onyedilisi, Deynek Bağıntısı, Deynek Yarıçapı 1, Deynek Yarıçapı 2 ve Deynek Yüksekliği formüllerini buldu.

DEYNEK SİNÜSÜ

Denizli Özay Gönlüm Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Ethem Deynek, bu kez de üç kenar uzunluğu verilen bir üçgenin A,B, ve C açılarının sinüs değerlerini veren "Deynek Sinüsü" formülünü buldu. Deynek bulduğu bu yeni formülle matematikte bulduğu formül sayısını 13 den 14'e çıkarmış oldu

Denizli Özay Gönlüm Fen Lisesi'nde görev yapan Matematik Öğretmeni Ethem DEYNEK'in matematikte bulduğu formüllerin matematik dünyasında nasıl bir etki yaratacağı merak konusu. Deynek, formüllerinin ileriki süreçte mutlaka hak ettiği yeri alacağını ifade etti. Formül bulmak meşakkatli bir uğraş ve ben çıktığım bu bilim yolunda ülkemin adını uluslararası arenada duyurabilmek için matematik alanında buluş yapmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

deynek1.pngdeynek2.png

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler