1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, 10 Bin Öğretmen Ataması Sözünü Tutmalıdır
MEB, 10 Bin Öğretmen Ataması Sözünü Tutmalıdır

MEB, 10 Bin Öğretmen Ataması Sözünü Tutmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından 2017 Ağustos'ta 10 bin öğretmen alınacağı defalarca söylenmesine rağmen ilk atamanın 2018'de yapılacağı kabul edilemez. 2017'de sadece 20 bin 127 atama 500 bine yakın mezun için yetersizdir!

A+A-

My Memur olarak bizler de defalarca belirtmemize, sendika yetkilileri de daha önce 10 bin Ağustos ataması sözünü hatırlatmasına rağmen maalesef Eylül ayı geldi ve verilen sözlerin unutulduğu görülmektedir. İlk atama maalesef 2018'de ve onun da sayısı yine çok az ve yetersiz olacak!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da 10 bin öğretmen ataması sözünü hatırlatan 2018 yılında tabi ki öğretmen ataması yapılmalıdır. Bunun ayrı bir konu olduğunu ve Ağustos'ta 10 bin öğretmen ataması sözünün nereye gittiğini sordu ve şunları ekledi:

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 2018'de öğretmen ataması yapılacağını söylediğini belirtti. Bu sözün daha önce verilen sözle çeliştiğini belirterek hemen 10 bin atamanın yapılması gerektiğini belirtti.

Ayrıca 10 bin atamanın dahi yaraya merhem olamayacağını belirterek 81 bin öğretmen açığı sözlerini Bakan'a hatırlattı. Çözümün belli olduğunu ve ihtiyaç olan 81 bin öğretmenin atanamazsa eğitim-öğretimin nasıl yürütüleceği belirtildi.

Ücretli öğretmenlikle, sömürü ile kör topal bu düzenin ilerleyemeyeceği belirtildi. 2018'de tabi ki öğretmen ataması yapılmalıdır dendi ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın Ağustos'ta 10 bin öğretmen atama sözünü hatırlattı.

Genel Başkan İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen olarak 10 bin atama sözünün hatırlatılması için çabalarının süreceğini belirtti. Milyonlarca insanın önünde verilen bu sözün tutulmasını istedi. Bu sözün sadece 10 bin kişiye değil 450 bin öğretmene ve aileleriyle birlikte 2 milyon kişiye verilmiş bir söz olduğu hatırlatıldı.

My Memur olarak bizler de geleceğin mimarı öğretmenlerimizin atanma taleplerinin yerine getirilmesi için sürekli çaba içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Değil 10 bin en az şu an 40 bin atama yapılması şarttır. Çünkü daha önceki yıllarda ortalama öğretmen atama sayısı 50 ile 60 bin arasından olurken bu yıl ancak 20 binde kalmıştır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler