1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. MEB, 1535 İşçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor
MEB, 1535 İşçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor

MEB, 1535 İşçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor

İŞKUR bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığına sürekli işçi alımı başvuruları için süre sona eriyor. 17 Eylül 2018 itibarıyla MEB, İŞKUR 1535 işçi alımı başvuruları tamamlanacak.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına engelli, eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yaralanan işçi alımı yapılacak. Toplam 1535 işçi kadrosu bulunuyor. MEB işçi alımı daimi statüde olacaktır.

MEB işçi alımı genel ve özel şartları bulunmaktadır. MEB işçi alımı için yukarıda belirttiğimiz üzere Engelli, Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Derecede Yaralanan kişiler içindir.

İŞKUR kapsamında MEB 1535 işçi alımı başvuru şartları nelerdir?

T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Affa uğramış olsalar dahi devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkum olmamak gerekmektedir.

Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak, Yaptırılacak arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

MEB işçi alımı askerlik şartı! Askerliğini yapmış olmak gerekmektedir. Askerlik görevini yapmayanlar başvuru yapamaz. Askerlikten muaf olanlar başvuru yapmasında engel bulunmamaktadır.

Sadece tek başvuru! Her aday, Milli Eğitim Bakanlığına yapılan işçi alımlarından İŞKUR'da yayınlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvurabileceği açıklandı.

SGK maaş hükmü! Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük ayılığı almamak gerekmektedir.

30 gün deneme süresi olacak! Sınavda başarılı olan adayların, çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca olmadığına dair durumunu sağlık raporu ile belgelendirmek gerekiyordur. İşe alınanlarda deneme süresi 30 gündür. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Diğer hususlarda ilgili mevzuat veya yönetmelik hükümlerine hareket edileceği açıklandı.

MEB 1535 işçi alımı başvuru özel şartları şunlardır!

KPSS ve EKPSS şartı! İŞKUR’da yapılacak başvuruda işçi alımı için lise ve dengi ile daha üst öğrenimli alımlarda geçerli döneme ait KPSS'ye girdiğine dair puan kartı istenecektir. Engelli işçi alımlarında EKPSS'ye girmiş olması yeterlidir. Tüm adaylar sözlü sınava tabi tutulur. Gerektiğinde uygulamalı sınav da yapılabilir.

Kura usulü yapılacak mezuniyet! İlköğretim ve daha alt eğitim düzeyleri için kura usulü uygulanır. Ancak, yapılacak işe uygun olup olmadıkları sözlü ve uygulamalı sınavla da tespit edilebilir. Diğer hususlarda ilgili mevzuat veya yönetmelik hükümlerine hareket edilir.

5 yıl nakil talebi yok! Aşçı ve kaloriferci gibi işlerde çalışacakların vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamalıdır. Herhangi bir meslek için işe alınan işçi, işin veya işyerinin gerektirdiği durumlarda, mümkün olduğunca işçinin sahip olduğu bilgi, beceri, ehliyet veya belge de dikkate alınarak diğer iş veya alanlarda da çalıştırılabilir. Bu ilanla işe alınan işçiler beş yıl süre il dışı nakil talebinde bulunamazlar.

MEB, 1002 işçi alımı ilanı için TIKLAYINIZ. MEB, 533 işçi alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler