1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB 19. Milli Eğitim Şûrası Başlıyor
MEB 19. Milli Eğitim Şûrası Başlıyor

MEB 19. Milli Eğitim Şûrası Başlıyor

MEB 19. Milli Eğitim Şûrası 2 Aralık 2014 tarihi ile 6 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacak.

A+A-

19. Milli Eğitim Şûrası 2 Aralık 2014 tarihi ile 6 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacak. 8 Temmuz 2014 Tarihli Resmi gazete de yayımlanan ve yürürlüğe giren Millî Eğitim Şûrası Yönetmeliğinin 11. Maddesinde Bakanın çağrısı üzerine kurulun 4 yılda bir toplanacağı belirtilmektedir.

Millî Eğitim Şûrası Yönetmeliğinin 9. Maddesine göre Kurulca üyeler arasından bir Genel Sekreter belirlenir. Genel Sekreterin teklifi ile biri Kurul üyesi olmak üzere en çok üç genel sekreter yardımcısı görevlendirilir. Bu görevlendirmeler, Kurul Başkanının teklifi ve Bakanın onayı ile kesinleşir. Bu kapsamda Kurul üyesi Dr. Hüseyin Şirin’ in Şûra Genel Sekreteri olarak görevlendirildi.

19. Milli Eğitim Şûrasında Öğretim Programları Ve Haftalık Ders Çizelgeleri, Öğretmen Niteliğinin Artırılması, Eğitim Yöneticilerinin Niteliğinin Artırılması, Okul Güvenliği gibi konular görüşülecek.

18. Milli Eğitim Şûrası; Nimet Çubukçu’nun Milli Eğitim Bakanlığı döneminde 2010 yılında yapılmış ve Şurada 220 karar alınmıştı. 18. Milli Eğitim Şûrası Eğitimde 2023 Vizyonu başlığı altında gerçekleştirilmişti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.