1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB 2. İl Dışı Ataması Yapacak mı? 2018 İkinci İl Dışı – İl İçi
MEB 2. İl Dışı Ataması Yapacak mı? 2018 İkinci İl Dışı – İl İçi

MEB 2. İl Dışı Ataması Yapacak mı? 2018 İkinci İl Dışı – İl İçi

Milli Eğitim Bakanlığı 2. yer değiştirme tayini bekleniyor. Eski Müsteşar Yusuf Tekin’in açıkladığı 2. il dışı il içi tayin için açıklama henüz yapılmadı. Anadolu Eğitim Sendikası da ikinci il dışı talebini yineledi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığında görevli öğretmenlerin tayinleri hakkında açıklama bekleniyor. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı eski Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından açıklanan 2. il dışı ve il içi tayini için Bakanlık’tan açıklama bekleniyor. Müsteşar Tekin’in görevden ayrılması sonrası bu verilen sözün tutulup tutulmayacağı konusunda bir açıklama yapılması talep ediliyor.

2017 yılında yine dönemin MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından ikinci il dışı ve il içi tayin olacağı açıklanmış, Ağustos ayında duyuruya çıkılmış ve Eylül ayında başvurular alınmıştı. 2018 yılında henüz duyuru yapılmamış olması öğretmenleri bu konuda tedirgin ediyor. Bakanlığı bu nedenle bir an önce açıklama yapmaya davet ediyoruz.

Öğretmenler ayrıca sosyal medyada seslerinni yetkili makamlarca duyulması adına bazı etkinlikler yapıyor. Twitter etkinliklerinde kullanılan #2nciildisisozututulsun etiketine sizler de katkı sağlayabilirsiniz.

Anadolu Eğitim Sendikası konu ile alakalı bir açıklama yayımladı. Yayımlanan açıklamada Haziran ayında yapılan atamada son derece az sayıda okulun başvurulara açıldığı hatırlatıldı. Bu nedenle yoğun talep geldiği ve yetkililerce ikinci il dışı il içi tayin için söz verildiği vurgulandı.

AES, Bakanlığın kurum ciddiyeti açısından verilen sözün tutulmasının önemine işaret etti. Öğretmenlerin yer değiştirme başvurularının alınması ve tüm boş kadroların tercihlerde açılması talebini dile getirdi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
23 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler