1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB 2. İl Dışı ve İl/İlçe Emri Verecek mi
MEB 2. İl Dışı ve İl/İlçe Emri Verecek mi

MEB 2. İl Dışı ve İl/İlçe Emri Verecek mi

Milli Eğitim Bakanlığı mazerete dayalı özür grubu ek atama sonuçlarını açıkladı. 900 öğretmenin eş durumundan ataması olmadığı açıklandı. MEB koşulsuz il ve ilçe emri vermelidir.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı atama sonuç sayfasından eş durumu ek atama sonuçlarını açıkladı. Fakat 900 kadar öğretmenin atamasının gerçekleştirilemediği açıklaması geldi. MEB il ve ilçe emri vermezse öğretmenler ailelerinden uzakta Anayasal haklardan mahrum edilmiş bir durumda göreve başlamak durumunda kalacaklar.

Anadolu Eğitim sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici yayımladığı mesajda yetersiz kontenjana değindi! Açıklandı ama kontenjan yetersizliğinden binlerce öğretmen eşinden yine ayrı kaldı. İl-ilçe talebimizi yeniliyor, eşlerin buluşturulmasını talep ediyoruz ifadeleriyle atamaların tamamlanmasını talep etti.

Ayrıca konuyla ilgili olarak Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabında önemli tespitlerde bulundu. 2. İl dışı ve il/ilçe emri konusunda her gün şahsi cep telefonuna yüzlerce telefon ve mesaj aldığını belirten Geylan, meslektaşları tarafından aranıyor olmaktan mutluluk ve onur duyduğunu belirtti. Fakat takdir edilir ki, her daim telefonla konuşuyor olmak günlük iş akışı da olumsuz etkilemekte olduğunu ekledi.

2. il dışı da il ve ilçe emri de yakın takipte! Her iki konuyu da yakınen takip edildiğine ve her düzeyde gündemde tuttuğuna meslektaşların şahit olduğunu belirten Geylan, yeni bir gelişme olur olmaz haber vereceğini açıkladı.

Bu kapsamda da MEB’e seslenerek ataması yapılmayanların durumunu iletti! İl/ilçe emri verilmediği için birçok öğretmen ailesi yine birleşemedi. Ayrıca arasında 200 km bulunan ilçelere tercih dışı atanan öğretmen aileleri de bir kez daha ayrıldı. Bu kabul edilemez!

Ne bekleniyor? MEB, anlamsız ısrarından vazgeçmeli, parçalanmış aileleri birleştirmelidir.

Bugün açıklanan ikinci mazeret tayini sonuçlarına göre 900 civarında öğretmenimizin talebi karşılanamamış durumdadır. MEB bu meslektaşlarımızı da aileleriyle birleştirecek adımı atmalıdır. Sayın Ziya Selçuk’tan, il/ilçe emriyle 900 ailenin feryadını da dindirmesini bekleniyor. Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler