MEB 20 Bin Öğretmen Alımı Başvuru Sayfası Açıldı! Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2019 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuru sayfası İLK ATAMA MEB “Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Ekranı” açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuru sayfası için tıklayınız.

MEB 20 Bin Öğretmen Alımı Başvuru Sayfası Açıldı! Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Ekranı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı sözleşmeli 20 bin ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU sayfası “ilkatama.meb.gov.tr” internet adresi “Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Ekranı” açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvurusunu aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURULARI NASIL VE NEREYE YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda ilk atama internet adresinden alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Sözlü Sınav Merkezleri listesinde belirtilen 17 sınav merkezinin tamamını tercih edecektir. Başvuru onayları, il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılacaktır.

BİRDEN FAZLA MEZUNİYETİ OLANLAR İÇİN TEK BAŞVURU!

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecektir.

ÖĞRETMEN ALIMI BRANŞLAR BAZINDA KPSS PUAN TÜRLERİ

Adaylar, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecektir. Bu kapsamda başvurular geçerli olan KPSS puan üstünlüğü esasına göre değerlendirilecektir. Birden fazla sınava (2017 ve 2018) katılan adayların, yüksek olan KPSS puanı başvuru formuna otomatik olarak yansıtılacaktır.

BAŞVURU FORMLARI MEM’LERDE ONAYLATILACAK

Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve bu başvurulara ilişkin “Elektronik Başvuru Formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekâlet verecekleri kişiler vasıtasıyla il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine onaylatacaktır.

Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanarak teslim alınıp asılları adaylara geri verilecektir.

Atama sürecinin zamanında sonuçlandırılması bakımından başvurular, başvurunun yapıldığı gün ya da -başvurunun son gününe rastlayan gün hariç- bir sonraki gün mesai saatleri içinde onaylatılacaktır.

Başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız:

www.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!