1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?
MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2020 yılı Ocak ayı sözleşmeli 20 bin öğretmen alımı başvurularının tamamlanmasının ardından 100 bine yakın aday başvuru sonucu sözlü sınav yerlerini bekliyor. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılı Ocak ayı için 20 bin öğretmen alımı başvurularının MEB'in "ilkatama" internet sayfasında 10 Ocak 2020 tarihinde tamamlanmasının ardından 100 bine yakın aday sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav bilgisi yeri duyurusuna odaklandı. 2020 Ocak ayı sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavı yerlerinin açıklanacağı zamanı bekleyen adaylar için gerekli bilgileri "My Memur" olarak bu haberimizde hazırladık.

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusunun tamamlanmasının hemen ardından 1 haftalık süre içerisinde "Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Yeri Bilgileri" duyurusu kapsamında 20 bin öğretmen alımı için mülakat yerlerinin açıklanması bekleniyor. Her an açıklanmasını beklemekteyiz. My Memur olarak MEB 20 bin öğretmen alımı sözlü sınav yerleri açıklanınca sizleri anında bilgilendireceğiz.

MEB ÖĞRETMEN ALIMI SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava alınacak adaylar http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formu üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınav yerleri açıklanınca buradaki bağlantıdan belli olacaktır: TIKLAYINIZ.

Sözlü sınavda adaylar: eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler