1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Meb 2015 Yılında Yaş Haddinden Emekliye Ayrılacak Personel Hakkında Yazı Gönderdi
Meb 2015 Yılında Yaş Haddinden Emekliye Ayrılacak Personel Hakkında Yazı Gönderdi

Meb 2015 Yılında Yaş Haddinden Emekliye Ayrılacak Personel Hakkında Yazı Gönderdi

MEB 2015 Yılında Yaş Haddinden Emekliye Ayrılacak Personel Hakkında Yazı Gönderdi

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 24 Aralık 2014 tarihinde Tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerine dağıtılmak üzere 81 İl Valiliğine yazı gönderildi.

MEB tarafından MEM gönderilen 2015 yılında yaş haddinden emekliye ayrılacak personel konulu yazıda; 2015 yılında 65 yaşını dolduran/dolduracak olan 1950 doğumluların isteklerine bakılmaksızın, emekliye sevk edilerek ilişiklerinin kesilmesi istendi.

MEB yazıda yaş haddinden emeklilik işlemleri yapılırken hataların oluşmasını engellemek için 5 madde ile yapılması gerekenleri de sıraladı.

MEB Herhangi bir yanlışlığa sebebiyet verilmemesi için, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden temin edilecek vukuatlı nüfus kayıt örneklerine göre işlem yapılması gerektiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.