MEB, 2016 Yaz Dönemi mazeret atama 1. Başvurusu başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin 2016 yaz dönemi Mazeret atama 1. Başvurularının başladığını açıkladı. Detaylar haberimizde.

23430
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Ağustos ayı öğretmenlerin Aile Birliği, can güvenliği, sağlık mazeretleri ve Engellilik durumu ile ilgili diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvurularının başladığını açıkladı. Öğretmenler Devlet memurluğu ve öğretmenlikte atandıkları yerde 30 Eylül 2016 tarihi itibariyle bir yıllık çalışma süresini dolduran veya dolduracak durumda olanların aile birliği mazeretine bağlı olarak başvurabilecekleri belirtildi.

29 Temmuz tarihinde açıklanan yer değiştirme takvimine göre öğretmenlerin başvuruları 11-17 ağustos tarihleri arasında alınacağı açıklanmıştı. MEB öğretmenlerin mazeret tayinlerini öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapacak. Fakat 2015 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme sınavında Sosyal Bilgiler ve Coğrafya alan sınav sonuçları yargı süreci sebebiyle geç açıklanmıştır. Sosyal Bilgiler ve Coğrafya öğretmenlerinin bu yüzden hizmet süreleri 31 Ekim 2016 tarihi itibariyle alınacağı belirtildi.Linke ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!