MEB 2016 yaz özür grubu tayinleri başvuru süresini uzattı

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce 17 Ağustos 2016 olarak açıkladığı birinci aşama son başvuru tarihi süresini uzattı. Tayin başvurusunda bulunamayan öğretmenler yarın mesai bitimine kadar başvuru yapabilirler.

23490
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada öğretmenlerin 2016 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri bağlı yer değiştirmelerin başvuru süresinin uzatılması yer aldı. Öğretmenlerin 2016 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirmelerine ilişkin açıklamada sürenin yarına kadar devam ettiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bugün İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) internet sitesinden yaptığı son dakika açıklamada şunlara yer verildi. Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin başvuru süresi 19 Ağustos 2016 Cuma günü saat 17.00’a kadar uzatılmıştır denilen açıklamada süre bitiminin ardından ertesi gün tekrar bir günlük daha süre verilmiş oldu.

MEB 2016 yılı yaz dönemi için özür durumu kapsamında başvuru yapacak öğretmenler için başvurularını 19 Ağustos 2016 Cuma günü saat 17.00’a kadar uzattı. Öğretmenler başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı’nın MEBBİS internet sitesi üzerinden yapılmakta. İl içi ve İl dışı olarak başvurular eş durumundan, can güvenliği ve sağlık alanlarında yapılmakta. Eş durumu tayinlerinde eşi öğretmen olanlar için sadece internet üzerinden başvuru yapmaları yeterken eşi özel sektörde çalışan ve diğer can ve sağlık ile ilgili atama için gerekli belgelerin şahsen veya vekalet ile kurum müdürlüklerine teslim edilmesi gerekiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!