1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB 2017 Eylül İl İçi Ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu
MEB 2017 Eylül İl İçi Ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

MEB 2017 Eylül İl İçi Ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 2017 Eylül il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme duyurusu yayımlandı. Başvuru tarihleri, atama tarihleri ve ilişki kesme tarihleri açıklandı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 2017 Eylül il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme duyurusu yayımlandı. Milli eğitim Bakanlığının valiliklere gönderdiği yazıda yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için MEBBİS kayıtlarındaki bilgilerinin güncellenmesi gerektiği belirtildi.

Öğretmenlerden 30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde, bulundukları ilde üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar ise iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecekler.

Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden; Sağlık ve eş durumu mazeretleri nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar ile başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar 3 yıl şartı aranmadan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusu yapabilecekler.

Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, üç yıllık çalışma şartı aranmaksızın il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecekler.

Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, 12 Eylül 2017 tarihi dikkate alınarak belirlenecek. Yer değiştirme başvuruları 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasında alınacak; atamalar 14 Eylül 2017 tarihinde, ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 15 -20 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak. Detaylı bilgi ve 2017 Eylül il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler