1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB 2017/2 Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenler İçin Sınav Duyurusu
MEB 2017/2 Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenler İçin Sınav Duyurusu

MEB 2017/2 Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenler İçin Sınav Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017/2 kapsamında yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin temsil yeteneği sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvuru şartları ve başvuru tarihleri açıklandı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yurt dışında görevlendirilecek öğretmenleri seçmek amacıyla Kılavuzda belirtilen esaslara göre Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve yurt dışı eğitim genel müdürlüğü tarafından yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin temsil yeteneği sınavı yapılacak.

 

2017 yılı ikinci dönem Yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin temsil yeteneği sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvuru tarihleri 16 Ekim ile 23 Ekim 2017 tarihleri olarak açıklandı. Başvurular MEBBİS internet adresinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle 16-23 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru genel ve özel şartları şu şekildedir:

 

Genel şartlar şunlardır:

 

T.C. vatandaşı olmak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışıyor olmak (vekil öğretmenler ile sözleşmeli olarak çalıştırılanlar hariç), 5237 sayılı Türk Ceza TCK kanununda er alan suçlarından mahkum olmamak gerekmektedir.

 

Bknz: Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 

Özel şartlar şunlardır:

 

Son 10 yılda haklarında uyarma ve kınama cezaları dışında disiplin cezası verilmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmış veya askerlik hizmetinden muaf tutulmuş olmak, En az lisans düzeyinde öğrenim görmüş olmak gerekiyor.

 

Sınav başvurusunun son günü itibarıyla Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfında en az 5 (beş) yıl hizmeti bulunmak, Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak, Hizmetin gerektirdiği temsil yeteneğine sahip bulunmak gerekmektedir.

 

İlgili makamlarca yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda elde edilecek bilgi ve belgelere göre yurt dışında görevlendirilmesine bir engeli bulunmamak, Yapılacak sınavda başarılı olmak gerekmektedir.

 

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde Eğitim ve Öğretim Hizmetleri sınıfında yer alan kadrolarda fiilen çalışıyor olmak, Kılavuzda yer alan Tablo 2’de belirtilen ülkelerde görevlendirilmek üzere başvuru yapacak Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik ve İlköğretim Matematik öğretmenlerinin sınav başvurusunun son günü itibarıyla son beş yıl içinde KPDS/YDS/ÜDS/YÖKDİL sınavlarının herhangi birinden en az “E’’ (50 Puan) düzeyinde İngilizce yabancı dil belgesine veya 25 Şubat 2016 tarihinde ÖSYM tarafından güncellenen Yabancı Dil Sınavı Eşdeğerlikleri tablosunda yer alan İngilizce dil belgesine sahip olmak gerekiyor.

 

Daha önce yurt dışında görevlendirilmiş olanların ikinci kez görevlendirilebilmeleri için önceki yurt dışı görevlerini başarılı olarak tamamlamış, yurt içi göreve başladığı tarihten itibaren Temsil Yeteneği Sınavı başvuru tarihinin son günü itibarıyla en az iki yıl çalışmış ve sınav başvuru şartlarını taşıyor olmak gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.