1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. MEB, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Kayıt Sözleşmesi Yayımlandı
MEB, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Kayıt Sözleşmesi Yayımlandı

MEB, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Kayıt Sözleşmesi Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi için "Öğrenci Kayıt Sözleşmesi" Güncellenmiştir. Sözleşmenin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından özel okullar için geçerli olacak 2018-2019 eğitim öğretim dönemine dair öğrenci kayıt sözleşmesinin son güncel hali yayımlandı. Sözleşmede yer alan bazı hükümlere haberimizde yer verdik. Öğrenci kayıt sözleşmesinin tamamına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Okulun ara sınıflarının eğitim ücreti, bir önceki eğitim öğretim yılında ilan edilen ücrete (Y.İ-ÜFE+TÜFE)/2 oranına en fazla % 5 artış; okulda devam eden öğrencilerin ücreti ise, öğrenci kayıt sözleşmesinde belirlenen eğitim ücretine, (Y.İ-ÜFE+TÜFE)/2 oranına en fazla % 5 artış yapılarak hesaplanır.

Kurum, bir sonraki yılın eğitim ve öğretim ücretini ve diğer (takviye kursları, yemek, servis, kıyafet, kırtasiye, yatakhane vb.) ücretleri, ocak ayından itibaren mayıs ayının sonuna kadar ilan eder. Bu ilanlarda ders yılı veya ders saati ücretiyle birlikte, peşin veya taksitli ödemeler ve diğer indirimler de belirtilir.

Sosyal ve kültürel faaliyetler, gezi ve gözlem gibi diğer etkinlikler için ücretler, faaliyet öncesi belirlenir. Kurs ve faaliyetlere katılım ise veli/vasi izni doğrultusunda gerçekleşir. Sözleşmenin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.