1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB 2018-2019 Örgün Eğitim İstatistiklerini Yayımladı
MEB 2018-2019 Örgün Eğitim İstatistiklerini Yayımladı

MEB 2018-2019 Örgün Eğitim İstatistiklerini Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 2018-2019 yılı kapsamında Milli Eğitim İstatistikleri örgün eğitim için yayımlandı. Detaylar My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yapılan açıklamada 2017-2021 Resmi İstatistik Programında Örgün Eğitim İstatistiklerinin basılı yayın olarak ve internet ortamında yayınlanması sorumluluğu Milli Eğitim Bakanlığına verilmiştir denildi.

Örgün eğitim; okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarını kapsar. Ancak, programda belirtildiği üzere yüksek öğretim istatistikleri Bakanlığın hazırladığı yayından bağımsız olarak Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yayınlanmaktadır.

Eğitim kademesi, İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması ve yerleşim yeri düzeyinde okul, öğrenci, öğretmen, mezun ve yeni kayıt öğrenci sayılarını ve uluslararası karşılaştırmalar yapılabilmesi amacıyla bazı eğitim göstergeleri ile eğitim bütçesi ve eğitim yatırımlarını kapsamaktadır.

Örgün eğitimin, plan ve program hedeflerine uygun bir biçimde işlerlik kazanması, gerekli verilerin doğru, güvenilir ve analiz edilebilir şekilde derlenmesi ile mümkündür. Eğitim planlamasının uygulanabilirliği tam, doğru ve güvenilir istatistikî bilgilerin seri bir biçimde derlenmesi ve kullanıcılara aktarılması ile mümkün olacaktır. Bu amaçlar doğrultusunda hazırlanan bu yayın İstatistikî Bölge Birimleri Sınıflaması ve yerleşim yeri düzeyinde okul, öğrenci, öğretmen, mezun ve yeni kayıt öğrenci sayıları ile uluslararası karşılaştırmalar yapılabilmesi amacıyla bazı eğitim göstergelerini kapsamaktadır.

Eğitim kurumlarının kademelere göre okul, öğrenci, öğretmen ve derslik sayısı,

Okul öncesi eğitim kurumlarının okul türlerine göre okul, öğrenci, öğretmen ve derslik sayışı,

İlkokullarda okul türlerine göre okul, öğrenci, öğretmen ve derslik sayısı,                             

Ortaokullarda okul türlerine göre okul, öğrenci,  öğretmen ve derslik sayısı,                       

Ortaöğretim kurumlarının genel müdürlüklere göre okul, öğrenci, öğretmen ve derslik sayısı,

Ortaöğretim kurumlarında okul türlerine göre okul, öğrenci, öğretmen ve derslik sayısı istatistiklerine aşağıdaki bağlantıdan direkt ulaşabilirsiniz.

MEB istatistikler için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler