1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. MEB 2018 İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihleri Açıklandı
MEB 2018 İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihleri Açıklandı

MEB 2018 İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihleri Açıklandı

MEB tarafından 2018 ortaokul ve lise kurumları bursluluk sınavı (İOKBS ) e-kılavuzu yayınladı. 2018 bursluluk sınavı başvuru tarihleri, sınav tarihleri, başvuru şartları açıklandı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2018 ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı (İOKBS) e-kılavuzu yayımladı. MEB, 2018 yılı ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınav tarihlerini ve başvuru şartlarını açıkladı.

 Milli Eğitim Bakanlığı 2018 ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı e-kılavuzuna göre 5, 6, 7, 9, 10 ve 11’inci sınıf bursluluk sınav başvuruları 12 Mart 2018 tarihinde başlayıp 5 Nisan 2018 tarihinde sona erecek. MEB 2018 yılı bursluluk sınavı 3 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olup, sonuçlar 18 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak.

Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri, uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporu ile belgelendirenler hariç, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapmış olanlar bursluluk başvurusu yapamayacak.

Bursluluk başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak, mevzuatta belirlenen kayıt ve kabul şartlarını taşımak, sınavın yapıldığı ders yılında okul değiştirme cezası almamış olmak. Ortaokullar, imam-hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5, 6, 7, 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencisi olmak gerekiyor.

Ailenin 2017 yılı yıllık gelir toplamından fert başına düşen net miktarın 2018 Mali Yılı için tespit edilen 11.600,00 TL (onbirbinaltıyüz)’ yi geçmemesi gerekiyor. Başvurular Milli Eğitim Bakanlığının internet adresinden ve e-okul üzerinden yapılacak. MEB 2018 ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ile ilgili detaylı bilgi ve e-kılavuz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler