1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, 2018 Yılı İller Arası Nakil Başvurusu Kontenjan Listeleri Açıklandı
MEB, 2018 Yılı İller Arası Nakil Başvurusu Kontenjan Listeleri Açıklandı

MEB, 2018 Yılı İller Arası Nakil Başvurusu Kontenjan Listeleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı il dışı nakil başvuruları MEBBİS'te başladı. Öğretmenlerin iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme kontenjan tam listesi için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü İKGM tarafından öğretmenlerin 2018 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvurusu MEBBİS il dışı başvuru sayfasında açıldı ve kontenjanlar da belli oldu.

Öğretmenlerin, 2018 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri, 17 Nisan 2015 tarihli resmi gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda MEB tarafından yayımlanan duyurudaki açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 31 Ekim 2018 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. Daha önce 31 Eyül olarak açıklanan tarih 31 Ekim olarak değiştirilmişti.

Yer değiştirme başvuruları 05-08 Haziran 2018 tarihleri arasında alınacak; atamalar 11 Haziran 2018 tarihinde yapılacak; ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 29 Haziran 2018 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

MEBBİS başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Kontenjan listesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler