1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, 2018 Yılı Performans Programı Yayınladı
MEB, 2018 Yılı Performans Programı Yayınladı

MEB, 2018 Yılı Performans Programı Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından tüm hizmet sınıfları bazında kadro durumu açıklandı. Toplam 107 bin 706 boş kadronun tüm sınıflara göre dağılımı belli oldu. İşte detayları ile MEB 2018 yılı performans programı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2018 yılı performans programı yayımlandı. İdarenin mevcut insan kaynakları, istihdam şekli, hizmet sınıfları, kadro unvanları, istihdam politikası, ve benzeri bilgilere yer verilmiştir. Ayrıca program dönemindeki insan kaynakları ihtiyacı ve bunun karşılanmasına yönelik politikaların tamamına aşağıdaki programdan ulaşabilirsiniz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununu 4/A kapsamında kadrolu statüde personel istihdam edilen hizmet sınıfları şunlardır: Avukatlık Hizmetleri Sınıfı, Eğitim / Öğretim Hizmetleri Sınıfı, Genel İdari Hizmetleri Sınıfı, Sağlık Hizmetleri Sınıfı, Teknik Hizmetler Sınıfı, Yardımcı Hizmetler Sınıfı.

Hizmet sınıfları ve atama biçimlerine göre farklılık göstermekle birlikte Bakanlığımızda ilk defa istihdam edilecek personel; Devlet Personel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve ÖSYM ile koordineli yürütülen çalışmalar sonucu göreve başlatılmaktadır. ÖSYM tarafından yapılan merkezi atamalar dışında Bakanlığımızda istihdam edilen personelin atama çeşitleri şunlardır:

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı sonucu engelli personel ataması, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bakılan ve korunan çocukların ataması, Şehit yakını ve gazi atamaları, Sözleşmeli personel ataması, Belediye ve bağlı kuruluşlardan devredilen personelin ataması, Özelleştirme programına alınan veya özelleştirilen kuruluşlardaki personelin ataması olarak açıklandı.

Mevcut personelinin görevde yükselme, unvan değişikliği, isteğe veya mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri ilgili yönetmelik hükümleri doğrultusunda sonuçlandırılmaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (A) fıkrası kapsamında istihdam edilen personele ilişkin sayısal verilere aşağıda yer yer verilmiştir. Programın tamamı için TIKLAYINIZ.

meb1.jpg

meb2.jpg

meb3.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.