1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB 2019-2020 DYK Öğretmen-Ücretli Öğretmen Başvuru Son Günü
MEB 2019-2020 DYK Öğretmen-Ücretli Öğretmen Başvuru Son Günü

MEB 2019-2020 DYK Öğretmen-Ücretli Öğretmen Başvuru Son Günü

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için destekleme kursları başvuruları öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları sona eriyor. 18 Eylül 2019 itibarıyla EBA destekleme kurs başvuru detayları My Memurda.

A+A-

2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Destekleme ve Kursları e-Kılavuzu kapsamında öğretmen ve ücretli öğretmenler için başlatılan başvurular bugün itibarıyla sona erecek. DYK için öğretmen ve ücretli öğretmen başvurularına dair tüm başvuru şartlarını araştıran öğretmen ve ücretli öğretmenler için tüm bilgileri My Memur olarak hazırladık.

EBA DYK KURSLARI YILLIK OLARAK ALINACAK

Öğretmen başvurularının alınması. Ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri yıllık olarak yapılacak 1. ve 2. dönemi tümden kapsayacak. Öğretmen başvuruları bu kapsamda 14 Eylül ile 18 Eylül 2019 tarihleri arasında olacağı kılavuzda yer almıştı.

EBA DYK ÖĞRENCİ BAŞVURULARI DA BAŞLIYOR!

Öğrenci başvurularının alınması işlemi ise öğretmen başvurularının tamamlanmasının ardından 19-23 Eylül 2019 tarihlerinde yapılabilecek.

EBA DESTEKLEME KURSLARI DYK ÖĞRETMEN VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

MEB Destekleme kurslarında görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur. Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir.  Kurslarda, belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. 

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında bulunan kurumlardan birisini tercih edebilir.  Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler e-Kurs Modülü üzerinden ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunur. 

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler. 

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştirilir. Kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlere aittir.

DYK kılavuzu için TIKLAYINIZ.

56312.jpg

56290.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler