1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB 2019-2020 DYK Öğretmen-Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı
MEB 2019-2020 DYK Öğretmen-Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı

MEB 2019-2020 DYK Öğretmen-Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için destekleme kursları başvurularının ilk aşaması olan kurs merkezi başvuruları tamamlandı. DYK öğretmen ve ücretli öğretmen başvurularına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta yayımlanan Destekleme ve Kursları e-Kılavuzu kapsamında öğretmen ve ücretli öğretmenler için başvurular bugün itibarıyla başladı. DYK için öğretmen ve ücretli öğretmen başvurularına dair araştırma yapan adaylar için tüm bilgileri My Memur olarak hazırladık.

DYK KURSLARI 1. ve 2. DÖNEM İÇİN YILLIK OLARAK ALINACAK

Öğretmen başvurularının alınması. Ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri yıllık olarak yapılacak 1. ve 2. dönemi tümden kapsayacak. Öğretmen başvuruları bu kapsamda 14 Eylül ile 18 Eylül 2019 tarihleri arasında olacak.

EBA DYK ÖĞRENCİ BAŞVURULARI NE ZAMAN OLACAK?

Öğrenci başvurularının alınması işlemi ise öğretmen başvurularının tamamlanmasının ardından 19-23 Eylül 2019 tarihlerinde olacak.

DYK ÖĞRETMEN VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN NASIL OLACAK?

MEB Destekleme kurslarında görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur. Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir.  Kurslarda, belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. 

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında bulunan kurumlardan birisini tercih edebilir.  Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler e-Kurs Modülü üzerinden ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunur. 

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler. 

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştirilir. Kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlere aittir.

DYK kılavuzu için TIKLAYINIZ.

56312.jpg

56290.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler