MEB 2019 Mayıs Ayı Tebliğler Dergisi Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Mayıs ayı tebliğler dergisini yayımladı. Tebliğler dergisinde yayımlanan yönergeler, değişiklikler ve duyurulara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

54237
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Mayıs ayı Tebliğler Dergisi Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Mayıs ayı Tebliğler Dergisinde yer alan içerikleri My Memur olarak hazırladık. Aşağıdaki “PDF” bağlantısından Mayıs ayı Tebliğler Dergisinde yer alan tüm içeriğe ulaşabilirsiniz.

MAYIS AYI TEBLİĞLER DERGİSİ İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Öğrenmelerin Tanınması, Denklik ve Ölçme Değerlendirme İşlemleri İle İlgili Usul ve Esaslara İlişkin Yönergede Değişiklik Yapılmasına Dair Yönerge yer alıyor.

– Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Kalite Güvencesi Yönerge yer alıyor. Bu Yönergenin amacı, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında kalite güvencesinin sağlanmasına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Bu Yönerge, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı mesleki ve teknik Anadolu liselerini kapsar.

– Özel Maya İlkokulu (1, 2, 3 ve 4. Sınıflar) İngilizce Dersi Öğretim Programı yer alıyor.

– İlkokul (1-4. Sınıflar), Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu (5-8. Sınıflar) Türkçe Dersi Öğretim Programı’nda Değişiklik Yapılması yer alıyor.

–  TED Okulları Bilim İnsanı Yetiştirme Programı Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji Dersi Öğretim Programları yer alıyor.

– İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) yer alıyor.

Bölgesel İnceltme Uygulayıcısı, Cilt Bakımı Uygulayıcısı, Epilasyon Uygulayıcısı, Güzellik Uzmanı, Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı, Makyaj Uygulayıcısı ve Manikür Uygulayıcısı (Manikürist) Kurs Programları yer alıyor.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 10/04/2019 tarihli yazısı üzerine Talim ve Terbiye Kurulunca görüşülen Bölgesel İnceltme Uygulayıcısı, Cilt Bakımı Uygulayıcısı, Epilasyon Uygulayıcısı, Güzellik Uzmanı, Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı, Makyaj Uygulayıcısı ve Manikür Uygulayıcısı (Manikürist) Kurs Programlarının ekli örneklerine göre kabulü yer aldı.

Ayrıca Talim ve Terbiye Kurulunca 30/04/2015 tarihli ve 31 sayılı kararıyla kabul edilen Kalıcı Makyaj Kursu Programı ile 11/01/2013 tarihli ve 2 sayılı kararıyla kabul edilen (IPL) Foto Epilasyon Kursu Programı’nın uygulamadan kaldırılmasına karar verildi.

Mayıs Ayı Tebliğler dergisi tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB 2019 Mayıs Ayı Tebliğler Dergisi Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!