MEB 2019 Yılı Bursluluk Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı! İlköğretim-Lise

Millî Eğitim Bakanlığı MEB ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı (İOKBS) sınav giriş belgeleri. Bursluluk sınav giriş belgeleri nereden alınacak. Tüm detaylar ve sınav detayları My Memur haberde.

featured

2019 yılı Millî Eğitim Bakanlığı MEB ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı (İOKBS 2019) Başvuru ve Uygulama e-Kılavuzu kapsamında sınav giriş belgeleri yayımlandı. İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağına dair detayları araştıran öğrenciler için gerekli bilgileri My Memur olarak hazırladık.

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi 17 Mayıs 2019 tarihinden itibaren e-Okul sisteminden okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenip imzalandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir. Öğrencilere fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

Fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi (il/ilçe), bina, salon ve oturacağı sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve oturacağı sırada sınava girecektir.

Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi üzerine ÖDSGM’nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir. Fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüğünden alabilecektir.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesinde, sınavda alacağı sınav hizmeti de yer alacaktır.

SINAV KONULARI

Aşağıdaki tablolarda sınav kitapçığında bulunan dersler yer almaktadır:

5, 6 ve 7’nci Sınıf Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler olacak.

8. Sınıf ve Hazırlık Sınıfı (8. sınıf müfredat programından hazırlanacaktır.)

Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler (T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) olacak.

9, 10 ve 11’inci Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fen Bilimleri (Fizik, Kimya ve Biyoloji), Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) olacak.

SINAV UYGULAMASI

Sınav, 02 Haziran 2019 yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00’da merkezî sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. Sınavda 4’er seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacaktır.

Bursluluk sınavı kılavuzu:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB 2019 Yılı Bursluluk Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı! İlköğretim-Lise

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!