1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MEB 2020 EKYS Geç Başvuruları Alınıyor! Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı
MEB 2020 EKYS Geç Başvuruları Alınıyor! Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı

MEB 2020 EKYS Geç Başvuruları Alınıyor! Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı

2020 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) kılavuzu kapsamında GEÇ BAŞVURU GÜNÜ işlemleri bugün alınıyor. MEB EKYS geç başvuruları nasıl olacak? Geç Başvuru Günü ödeme ve başvurular My Memur’da.

A+A-

MEB 2020 EKYS Geç Başvuruları Alınıyor! Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı

MEM 2020 EKYS Geç Başvuru Günü İşlemleri Başladı! MEB Yönetici Seçme Sınav Başvuruları

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’de 2020 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) kılavuzu kapsamında GEÇ BAŞVURU GÜNÜ işlemleri alınmaya başladı. 2020 MEB EKYS geç başvuru günü ödeme işlemlerinin nasıl yapılacağını araştıran adaylar için gerekli bilgileri “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık.

2020 MEB-EKS başvuruları 22-30 Ocak 2020 tarihleri arasından normal süresinde alınmıştı. EKYS geç başvuru günü ise 13 Şubat 2020 Perşembe günü olarak açıklandı. Adaylar hem başvurularını hem de EKYS sıanv ücretini aynı gün içerisinde yapmaları gerekmektedir. EKSY başvuruları ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden alınacaktır.

2020 EKYS GEÇ BAŞVURU GÜNÜ ÜCRETİ

Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün 300,00 TL olarak yatıracaklardır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti bankalardan yatırılamaz.

ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından başvuru hizmeti ücreti ile sınav ücreti alınmaz. (Geç Başvuru Günü yapılan başvurular bu kapsam dışındadır. Geç Başvuru Günü yapılan başvurularda adaydan sınav ücreti alınır.)

GEÇ BAŞVURU GÜNÜNDE SINAV MERKEZİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPILABİLİR

Adaylar, başvuru süresince (geç başvuru günü dâhil) https://ais.osym.gov.tr adresinden tercih ettikleri sınav merkezlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra sınav merkezleri tercihlerinde değişiklik yapılamaz. Bu nedenle adaylar, sınav merkezi tercihlerini belirlerken kendilerine en uygun olan merkezini tercih etmelidir.

e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemlerine Giriş

İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) e-Devlet Kapısı üzerinden güvenli giriş yapabileceklerdir. ÖSYM aday erişim şifresi kullanılarak yapılan tüm işlemler, e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak da gerçekleştirilebilecektir. ÖSYM aday erişim şifresi kullanılarak veya e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu adayın kendisine aittir.

Bu nedenle şifre hiç kimseyle paylaşılmamalıdır. Ayrıca e-Devlet Kapısından “Tek Tıkla Giriş” özelliği kullanılarak da yukarıda belirtilen uygulamalara güvenli giriş yapma, ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemine (https://odeme.osym.gov.tr) erişilebilme ve ÖSYM sisteminde var olan sınav/yerleştirme sonuçlarını toplu olarak görme ekranına erişim özelliği eklenmiştir.

ÖSYM Merkezi (Bilkent-Ankara) ve Başvuru Merkezlerinde aday veya görevliye e-Devlet şifresi verme işlemi yapılmamaktadır.

2020 EKYS Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler