1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB 2020 Özür Grubu Kapsamında Tayini Çıkan Öğretmenlerin Mehil Müddet Süresi
MEB 2020 Özür Grubu Kapsamında Tayini Çıkan Öğretmenlerin Mehil Müddet Süresi

MEB 2020 Özür Grubu Kapsamında Tayini Çıkan Öğretmenlerin Mehil Müddet Süresi

2020 Yılı Ocak ayı kapsamında gerçekleştirilen Özür Grubu tayinleri ile yer değişikliği yapan MEB Personeli Öğretmenlerin mehil müddet süresi ne kadar?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2020 yılı özür grubu atamaları gerçekleştirildi ve ilişik kesme işlemleri bugün itibariyle başladı. Peki ilişik kesen MEB Personeli öğretmen görev yerine ne zaman başlayacak? Öğretmenlerin mehil müddet süresi ne kadar bu haberimizde sizler ile bunu paylaşacağız.

MEB 2020 Özür grubu atamaları 2. aşama sona erdi ve atamalar gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı 2020 özür grubu atamaları takvimi kapsamında 20 Ocak 2020 tarihi itibariyle yani bugün öğretenlerin ilişik kesme işlemleri başladı. Eş durumu tayini, sağlık durumu tayini, engellilik, güvenlik ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirme işlemi yapan MEB Personeli öğretmenler görev yerlerinden bugün itibariyle ilişik kesmeye başladı. Peki İlişik kesen öğretmenlerin mehil müddet izni var mı? 

2020 ÖZÜR GRUBU İLE TAYİNİ ÇIKAN ÖĞRETMENLERİN MEHİL MÜDDET SÜRESİ

Özür grubu atamalar sonrası ataması gerçekleşen öğretmenler, eğer il içi bir okula atandıysa ayrılış yaptıktan sonra 1 gün içinde, eğer iller arası bir atama gerçekleştiyse, ayrılış yaptıktan sonra  15 gün içerisinde yeni görev yerine başlayış yapmak zorunda olacak.

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler