MEB 24 Yeni Kurs ve Güncellenen Kurs Programı Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 kurs hakkında duyuru yapıldı. Duyuruya göre MEB 11 yeni kurs açarken 13 kurs programında güncelleme yapıldı. MEB yeni kursların listesi için tıklayınız.

32608
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni kurs ve güncellenen kursların programı hakkında duyuru yayınlandı. MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda MEB tarafından 11 yeni kurs ve 13 güncellenen kurs programına dair onay yazısına ve kurs programlarının isimlerine yer verildi. Bakanlık tarafından uygulamaya konan yeni kursların ve güncellenen kursların listesine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yeni kurs programlarının zihinsel engelliler, otizmliler ve tehlikeli işler üzerine yoğunlaştığı görülüyor. El sanatları teknolojisi, metal teknolojisi ve yenilenebiliri enerji teknolojisi alanlarında yeni kurslar açıldı. Bu kapsamda tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde tel tavlama ve yüzey kaplama elemanı, hafif düzeyde zihinsel engelliler için bitkisel örücülüğe hazırlık, orta ve ağır düzeyde otizmi olan engelliler için bitkisel örücülük gibi toplamda 11 yeni kurs açıldı.

MEB tarafından güncellenen programların da yine zihinsel engelliler ile otizmliler üzerine yoğunlaştğı görülüyor. El sanatları teknolojisi ve giyim üretim teknolojisi alanlarında kurslar güncellendi. Moda Tasarımında Photoshop Ve Illustrator Eğitimi kurs programı, Bilgisayar Destekli Moda Tasarımı olarak güncellendi. Güncellenen 13 kursun listesi için TIKLAYINIZ. MEB yeni açılan 11 kurs listesi için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB 24 Yeni Kurs ve Güncellenen Kurs Programı Yayınlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!