1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB 500 Engelli Öğretmen Alımı Atama Takvimi ve Duyurusu Ocak 2019
MEB 500 Engelli Öğretmen Alımı Atama Takvimi ve Duyurusu Ocak 2019

MEB 500 Engelli Öğretmen Alımı Atama Takvimi ve Duyurusu Ocak 2019

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Ocak ayında alımı yapılacak engelli öğretmen ataması ile ilgili duyuru yayımladı.

A+A-

MEB tarafından yapılan duyuruda 2016 ile 2018 yıllarında yapılan EKPSS sınavına katılan adaylar arasından EKPSS puanı üstünlüğüne göre, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerine göre 500 kontenjana engelli öğretmen alımı yapılacaktır.

Başvuru yapacak Engelli öğretmen adaylarının talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına uygun lisans mezuniyeti, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikasına, EKPSS’den 50 ve daha üzeri puan almış olmak, Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olanlar başvuru yapabilecek.

Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle ekte yer alan atama takvimi çerçevesinde yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenen belgelerle birlikte il millî eğitim müdürlüklerine onaylattıracaktır.

Başvuruda adaylardan, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon ve 2016 veya 2018 yıllarında yapılan EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek; ayrıca, hâlen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları alınacaktır. Duyuru metni için TIKLAYINIZ.

engelli-ogretmen-alimi-takvimi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler