1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, 5304 Şef ve Memur Kadrosu İçin Görevde Yükselme Sınavı Yapacak
MEB, 5304 Şef ve Memur Kadrosu İçin Görevde Yükselme Sınavı Yapacak

MEB, 5304 Şef ve Memur Kadrosu İçin Görevde Yükselme Sınavı Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü tarafından merkez ve taşra teşkilatı şef ve memur kadroları için görevde yükselme sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı. Şef için 1814, memur için 3 bin 490 kadro yer alıyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından merkez ve taşra teşkilatı şef ve memur kadroları için görevde yükselme sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı. Kılavuz kapsamında şef kadroları için merkezde 64, taşrada bin 750 olmak üzere bin 814 kadro açıldı. Memurlar için merkezde 40, taşrada 3 bin 450 olmak üzere 3 bin 490 kadro açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Şef ve memurlar için MEB görevde yükselme sınavı için toplamda 5 bin 304 kontenjan verdi. Başvurular 15 Ekim ile 24 Ekim 2018 tarihleri arasında olacak. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınav olacak.

Yazılı sınavın yapılacağı iller: Yazılı sınav Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 09 Aralık 2018 tarihinde saat 14.30’ da Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illerinde yapılacaktır.

MEB GYS genel şartları! Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin 1 nci fıkrası gereği;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartlar ile ikinci fıkrada yer alan kadrolar itibariyle belirtilen hizmet süresi ve eğitime ilişkin şartları taşımak, Görevde yükselme sınavında başarılı olmak gerekiyor.

Şef kadrosuna atanacaklarda aranacak özel şartlar: Başvurunun son günü itibarıyla en az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak, son iki yılı bakanlıkta olmak üzere devlet memurluğunda en az beş yıl görev yapmış olmak, bulunduğu görev unvanında veya aynı düzeydeki görevlerde toplam en az bir yıl görev yapmış olmak, yardımcı hizmetler sınıfı dışındaki kadrolarda görev yapıyor olmak gerekiyor.

Memur kadrosuna atanacaklarda aranacak özel şartlar: Başvurunun son günü itibarıyla en az lise veya dengi okul mezunu olmak, devlet memurluğunda adaylığı kalkmış olmak gerekiyor.

MEB Şef ve Memur Kadroları için Görevde Yükselme Sınav Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler