1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB 62 Kurs Programı İle İlgili Değişiklik ve Güncelleme Yaptı
MEB 62 Kurs Programı İle İlgili Değişiklik ve Güncelleme Yaptı

MEB 62 Kurs Programı İle İlgili Değişiklik ve Güncelleme Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 3 yeni kurs, 12 kurs güncellemesi, 39 kursun eğitici niteliğinde değişiklik yaptı. MEB, 7 kursa giriş koşulunu değiştirirken 1 kursu da kapattı. MEB kurslarının detayları için tıklayını

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 3 yeni kurs programı uygulamaya koydu. Ayrıca 12 kurs programı güncellemesi Bakanlık tarafından yapıldı. Ayrıca 39 kurs programının eğitici niteliklerinde değişiklik yapıldı. MEB ayrıca, 7 kurs programının giriş koşullarında değişiklik yaparak Evde Çocuk Bakımı kurs programını da uygulamadan kaldırdığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından aşağıdaki bağlantıda yayımlanan 12 kurs programı güncellendiği belirtildi. Tüm güncellemelere dair detayları aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Yaygın Eğitim Kursları Çerçeve Programı yürürlüğe girdiği tarihten itibaren güncellenen Tarım Teknolojileri, Bahçecilik, Gıda Teknolojisi ve Hayvan Yetiştiriciliği alanlarına ait 39 kurs programının eğitici niteliklerinde değişiklik yapıldı.

Ayrıca Gıda Teknolojisi ve Hayvan Yetiştiriciliği alanlarına ait 7 kurs programının giriş koşullarında değişiklik yapıldı. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında yer alan Evde Çocuk Bakımı kurs programının, sistemde karşılığı olan başka kurs programları olduğundan, uygulamadan kaldırıldığı belirtildi.

Kurs program onayı, yeni hazırlanan kurs programları, güncellenen kurs programları, eğitici nitelikleri güncellenen kurs programları, giriş koşulu güncellenen kurs programları ve yayından kaldırılan kurs programları ile duyuru tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler