MEB, 650 Özel Eğitim Uzman Öğretici Kurs Başvuruları Bugün Alınacak! 22 Nisan 2019

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel eğitim alanında destek eğitimi verecek uzman öğretici kursu için 650 kontenjana başvurular bugün alınacak. Kimler uzman öğretici başvurusu yapabilir? Özel eğitim kursu başvuru detayları ve şartları için tıklayınız.

53420
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı “MEB” Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüğü tarafından Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu Başvuruları bugün alınacak. Toplam 650 kontenjana başvuru detaylarını ve şartlarına dair tüm detayları sadece My Memur haberde bulabilirsiniz.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile destek eğitimi programı uygulayan özel eğitim okullarında belirtilen alanlarda uzman öğretici ihtiyacının özel eğitim alanı öğretmenlerince karşılanamaması durumunda; bu alanda okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi ya da sınıf öğretmenliği alanı mezunu olup MEB tarafından düzenlenecek 160 saat teorik ve 80 saat uygulama olmak üzere toplam 240 saat Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs programını başarıyla tamamlayanlar, özel eğitim alanı öğretmenleri tarafından uygulanan destek eğitim programlarında uzman öğretici olarak görevlendirilebilecektir.

MEB’e bağlı özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki eğitim personeli ihtiyacının karşılanması amacıyla, başvuru şartlarını taşıyan adaylar için Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve MEB Onayları doğrultusunda İstanbul ve Erzurum illerinde “Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu” için başvurular alınacak.

MEB UZMAN ÖĞRETİCİ KURS BAŞVURU ŞARTLARI ve BÖLÜMLERİ

Kurslara okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi ya da sınıf öğretmenliği alanına kaynak gösterilen yükseköğretim mezunlarından özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapanlar ile bu kurumlarda çalışmak üzere sözleşme imzalayıp belirtilen tarihlerde görevlendirme onayı alanlar katılabileceklerdir.

MEB ÖZEL ÖĞRETİM KURS BAŞVURU TARİH VE SAATLERİ

Başvurular, destek eğitim programı uygulayan özel öğretim kurumlan tarafından yapılacaktır. Kurumlar bilgi girişleri için “MEBBİS Özel Öğretim Kurumlan Modülü” altında bulunan ve sadece özel öğretim kurumlarının kullanımına açık olan “Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemleri” ekranını kullanarak ek tabloda yer alan sayılı/numaralı hizmet içi kursunu seçip 22 Nisan 2019 tarihinde 11.00 – 23.59 saatleri arasında sadece bir kursiyer için başvuru yapılacaktır.

İSTANBUL 300, ERZURUM 350 KONTENJAN BAŞVURU TAKVİMİ

Faaliyet Numarası: 2019000165, Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu,

Katılacak Olanlar; Resmi kurumlara ataması yapılmayıp özel öğretim kurumları ile sözleşme imzalayan görevlendirme onayları olan okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi veya sınıf öğretmenliği alanlarına kaynaklık eden program mezunları

Faaliyet Yeri; ERZURUM (Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü),

Faaliyet başlama ve bitiş tarihi; 06.05.2019 ile 31.05.2019 tarihleri arasında 26 gün,

Katılımcı sayısı: 350,

Başvuru süresi: Başvurular 22/04/2019 tarihinde saat 11:00’da başlar, aynı gün saat 23:59’da sona erer. Evrakların Milli Eğitim Müdürlüklerine Teslim Tarihi: 25/04/2019 mesai saati bitimine kadar yapılabilecek.

Faaliyet Numarası: 2019000148, Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu,

Katılacak Olanlar; Resmi kurumlara ataması yapılmayıp özel öğretim kurumları ile sözleşme imzalayan görevlendirme onayları olan okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi veya sınıf öğretmenliği alanlarına kaynaklık eden program mezunları

Faaliyet Yeri; İSTANBUL/Ataşehir (Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü),

Faaliyet başlama ve bitiş tarihi; 06.05.2019 ile 31.05.2019 tarihleri arasında 26 gün,

Katılımcı sayısı: 300

Başvuru süresi: Başvurular 22/04/2019 tarihinde saat 11:00’da başlar, aynı gün saat 23:59’da sona erer. Evrakların Milli Eğitim Müdürlüklerine Teslim Tarihi: 25/04/2019 mesai saati bitimine kadar yapılacak.

MEB başvuru kılavuzu ve takvim tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!