1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. MEB, 7000 Bekçi Alımı Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayımladı
MEB, 7000 Bekçi Alımı Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayımladı

MEB, 7000 Bekçi Alımı Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı gerçekleştirilecek olan 7 bin mahalle ve çarşı bekçisi alımı için sınav soru ve cevaplarını yayımladı. Bekçi alımı soru ve cevapları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı 1. dönem mahalle ve çarşı bekçisi alımı sınav soru ve cevapları yayımlandı. Aşağıdaki bağlantıdan sınav sorularına itiraz ve diğer detayları ayrıca bulabilirsiniz.

EGM 7000 bekçi alımı sınavı değerlendirilmesi nasıl yapılacak?

Değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı veya Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru veya doğruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

20 Ekim 2018 tarihinde MEB, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavının soru kitapçıkları ve cevap anahtarları şu şekildedir:

A kitapçığı soru ve cevap anahtarı için TIKLAYINIZ.

B kitapçığı soru ve cevap anahtarı için TIKLAYINIZ.

İtirazlar ve duyuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler