MEB 750 Engelli Öğretmen Ataması Başvuru Ekranı Açıldı Şubat 2020

Millî Eğitim Bakanlığı MEB, 750 Engelli Öğretmen Alımı, 750 Engelli Öğretmen ataması başvuru ekranı açıldı. mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinde başvurular alınacaktır.

58538
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

750 engelli öğretmen alımı başvuru müracaatları 3-7 Şubat 2020 tarihleri arasında mebbis üzerinden veya personel genel müdürlüğü resmi sitesinde yer alan Elektronik başvuru ile yapılacaktır.

Bilindiği üzere 30 Ocak 2019 tarihinde MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru ve kontenjan listesine göre Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerine ve Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde EKPSS sonucuna göre 750 engelli öğretmen ataması başvuruları 3-7 Şubat 2020 tarihlerinde alınacak olup 11 Şubat 2020 tarihinde ise başvuru yapanlar arasından EKPSS puan üstünlüğüne göre atamaları yapılacaktır.

Başvuruların Alınması

2016 veya 2018 yıllarında yapılan EKPSS sınavına girmiş ve 50 ve üzeri puana sahip adaylardan lisans mezunu ve Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikasına olanların başvuruları alınacaktır.

Adaylar, başvurularını 3-7 Şubat 2020 tarihleri arasında Elektronik Başvuru Formunu doldurarak, istenen belgelerle birlikte il millî eğitim müdürlüklerine şahsen veya noter aracılığıyla vekâlet verilen kişiler vasıtasıyla onaylatıp teslim etmeleri gerekecektir.

Adaylar tercihlerine açılan il millî eğitim müdürlükleri içerisinden en fazla 10 (on) tercihte bulunabilecektir. 10 (on) tercihin tamamını dolduran adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışında atanmayı istiyorum.” veya “Tercihlerim dışında atanmayı istemiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyeceklerdir.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler

Başvuruda adaylardan, Elektronik Başvuru Formu, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon belgesi ve 2016 veya 2018 yıllarında yapılan EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecektir.

Duyuru metni İl ve Alan Bazlı Branş Kontenjan Listesi için TIKLAYINIZ.

Başvuru için TIKLAYINIZ

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 1 sene önce

  Dün söz konusu ekran açıldı ama kimse tercih yapamadı çünkü bütün bilgileri eksiksiz doldurmamıza rağmen tercih satırlarında tercih edilecek iller görünmüyor bu hata bir an önce çözülmelidir.

 2. 1 sene önce

  Sabahtan beri hop oturup hop kalkıyoruz ama henüz tercih ekranı açılmadı

2 Yorum

 1. 1 sene önce

  Sabahtan beri hop oturup hop kalkıyoruz ama henüz tercih ekranı açılmadı

 2. 1 sene önce

  Dün söz konusu ekran açıldı ama kimse tercih yapamadı çünkü bütün bilgileri eksiksiz doldurmamıza rağmen tercih satırlarında tercih edilecek iller görünmüyor bu hata bir an önce çözülmelidir.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!