MEB 750 Engelli Öğretmen Atama Takvimi ve Kontenjan Listesi Açıklandı!

MEB 750 Engelli Öğretmen Atama Takvimi ve Kontenjan Listesi Açıkladı. Beklenen engelli öğretmen atama takvimi yayımlandı ve kontenjanlar belli oldu. Başvurular 3-7 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.

58481
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEB 2020 yılı 750 engelli öğretmen ataması duyurdu. Milli EĞitim bakanlığı MEB tarafından 2020 yılı 750 engelli öğretmen atama duyursu az önce yayınlanan duyuru ila yayınlandı. 
MEB 750 Engelli öğretmen ataması, 2016 ile 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına EKPSS katılan adaylar arasından EKPSS puanı üstünlüğüne göre ataması gerçekleştirilecek.

Heyecanla beklenen Engelli Öğretmen Atama duyurusu MEB tarafından yayımlandı. Bildiğiniz üzere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020 yılı Şubat ayında 750 Engelli Öğretmen ataması yapacakları müjdesini vermişti. Artık gözler Milli Eğitim Bakanlığından gelecek atama takvimi ilanına çevrilmişti. Bugün sevindiren haber geldi ve MEB engelli öğretmen atama duyurusunu yayımladı, kontenjanlar belli oldu.

KAÇ ENGELLİ ÖĞRETMEN ALINACAK?

MEB Engelli Öğretmen atama duyurusunda alan bazlı kontenjanlar da belli oldu. MEB toplam 750 engelli öğretmen ataması yapacak. Engelli öğretmen atamasında 45 farkı alan kodu bulunuyor. En çok kontenjanın ayrıldığı alan ise Sosyal Bilgiler alanı oldu. MEB 97 engelli sosyal bilgiler öğretmen ataması yapacak. Bazı branşlarda ise sadece 1 kişilik kontenjanın olması bir çok engelli öğretmenin umudunu yıktı.

MEB 750 Engelli Öğretmen Atama Takvimine göre engelli öğretmen ataması için başvuruların alınması ve onaylanması 3 – 7 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşecek. MEB 750 engelli öğretmen atama takvimine göre atamaların yapılması 11 Şubat 2020 tarihinde olacak.

MEB 750 Engelli Öğretmen atama kılavuzu ve engelli öğretmen atama takvimine erişim sağlamak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Engelli öğretmenler atandığı zaman kadrolu mu yoksa sözleşmelii olarak aranacaktır.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!