1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB, 9 Yeni Kurs Programı Uygulamaya Koydu
MEB, 9 Yeni Kurs Programı Uygulamaya Koydu

MEB, 9 Yeni Kurs Programı Uygulamaya Koydu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 9 yeni kurs programı yayımlandı. MEB, ayrıca 14 kurs programını da güncelledi. Yeni yayınlanan ve güncellenen kurs programları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Kurs Program Onayı yazısı yayımlandı. 23 kursla ilgili detaylar yayımlandı. 14 kurs programı güncellenirken 9 yeni kurs programı yayımlandı.

MEB, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hayat boyu öğrenme kapsamında her yaş düzeyinde ve her gruptan kişilere bilgi ve becerilerini geliştirmeleri amacıyla mesleki teknik ve genel yaygın eğitim kursları düzenlenmektedir.

Bu kurslarda kullanılacak öğretim programları, Yaygın Eğitim Kurumlan Yönetmeliği’ne göre Genel Müdürlümüzce hazırlanmakta ve Bakanlık onayından sonra uygulanmaktadır. Halen uygulanmakta olan kurs programları ve güncellemeler, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 19 numaralı kararı ile kabul edilen Yaygın Eğitim Kursları Çerçeve Programı ve Öğretim Dairelerinin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan öğretim programları doğrultusunda hazırlanmaktadır.

9 yeni kurs programının ve güncelleme yapılan 14 kurs programının uygulamaya konulmasına dair listelere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

T toplam 23 kurs programının yaygın eğitim kurumlarında uygulanmasını, Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanmasını ve e-Yaygın Otomasyon Sisteminde tanımlanmasına dair onay yazısı için TIKLAYINIZ. Yeni kurs programları için TIKLAYINIZ. Güncellenen kurs programları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler