1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. MEB Açık Lise’den Mezun Olamayan Öğrencilere Sınav Hakkı Tanıdı
MEB Açık Lise’den Mezun Olamayan Öğrencilere Sınav Hakkı Tanıdı

MEB Açık Lise’den Mezun Olamayan Öğrencilere Sınav Hakkı Tanıdı

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim lisesinden mezun olamayan öğrenciler için sınav hakkı tanıdı. Açıköğretim okullarından mezun olamayan öğrencilerden hangileri bu sınavlara girebilecek. MEB açık lise sınav tarihleri ve açık lise sınav hakkı detayları içi

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Açık öğretim lisesinden mezun olamamış, ancak üniversiteyi kazanan öğrencilere sınav hakkı ile ilgili duyuru yayımladı. Bu kapsamda Açık öğretim liselerinden mezun olamamış ancak yükseköğrenim kurumuna yerleşmiş öğrencilere sınav hakkı tanındı.

2016-2017 eğitim öğretim yılında bir yükseköğrenim kurumuna yerleşmiş olmasına rağmen açık öğretim liselerinden mezun olamayan öğrencilere 9-10 Aralık 2017 tarihinde yapılacak açık okullar sınavlarına giriş hakkı tanındı.

Yüksekokul ya da üniversiteye kayıt yaptırmış açık öğretim liseleri öğrencilerinin başvuru kayıtları 13-14-15 Kasım tarihlerinde alınacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Açıköğretim Lisesi AÖL 2017/1.Dönem sınavı 9 - 10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

Sınava Giriş Belgesi AÖL internet sitesinde yayınlanacaktır. My memur olarak gerekli bilgileri yayımlandığı zaman siz takipçilerimizi bilgilendireceğiz. Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler