1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, Adaylık Kaldırma Kılavuzu (AKS) Yayımlandı
MEB, Adaylık Kaldırma Kılavuzu (AKS) Yayımlandı

MEB, Adaylık Kaldırma Kılavuzu (AKS) Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan aday (sözleşmeli/kadrolu) öğretmenlerin Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) Kılavuzu yayımlandı. MEB AKS kılavuzu ve tarihleri için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından adaylık kaldırma sınavı (AKS) e-kılavuzu yayımlandı.

MEB, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler için adaylık kaldırma başvuruları 9 Kasım ile 21 Kasım 2018 tarihleri arasında olacak. AKS 9 Aralık 2018 tarihinde uygulanacak. 2018 yılı MEB Adaylık Kaldırma Sınavı sonuçları da Sınavın yapıldığı tarihten itibaren en geç 15 iş günü içinde ilan edilecektir.

Sınava başvuru şartları nelerdir? Sınava girecek olan aday öğretmenlerin (sözleşmeli/kadrolu) öğretmenler için performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olmak gerekiyor. Ayrıca Sınav tarihinde bir yıl fiilen çalışma şartını tamamlamış olmak ve sınava giriş ücretini süresi içinde yatırmış olmak şartlarını sağlaması gerekir.

657 sayılı Kanun ve diğer kanunlar uyarınca aylıksız izin almak suretiyle geçirilen süreler, en az bir yıllık fiili çalışma süresinden sayılmayacağı açıklandı.

Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak 100 TL'yi (Yüz Türk Lirası KDV dâhil) MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankasından herhangi birine, ATM aracılığı veya bu bankaların internet bankacılığı ile Adaylık Kaldırma Yazılı Sınavı adı ile 9 Kasım 2018 - 21 Kasım 2018 tarihleri arasında yatıracaktır. Aday, kendisine ait T.C. Kimlik Numarası ile ücret yatırırken geçerli bir cep telefonu numarası beyan etmek zorundadır.

Aday, sınav ücreti yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir. Sınav ücreti sadece yukarıda belirtilen şekilde bankaya yatırılacaktır. Mektup, elden, havale veya EFT yoluyla sınav ücreti tahsil edilmeyecektir.

Sınav Ücretini süresi içerisinde yatırmayan aday öğretmenler sınava alınmayacaklardır. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav ücreti yatırmış olan ve ÖDSGM tarafından sınav yerleştirmesi yapılarak sınav evrakı düzenlenen adayların ödedikleri sınav ücreti iade edilmeyecektir.

ÖYGGM tarafından ÖDSGM’ye gönderilen aday listesinde adı olmadığı halde sınav ücreti yatıran adayların sınav ücret iadeleri sınavın tamamlanmasından sonra tek yanlı olarak Döner Sermaye İşletmesi tarafından adaylardan herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılmaktadır. Ücretler, hangi bankaya yatırıldığı fark  etmeksizin yalnızca T.C. Ziraat Bankası sistemleri aracılığı ile iade edilmektedir.

Ücret iadesi hak eden adaylara iade işlemi gerçekleştiğinde ücret yatırırken beyan etmiş olduğu cep telefonu numarasına mesaj gönderilecektir.

Aday, sınav ücretini yatırarak Başvuru Kılavuzu’nda belirtilen bütün hükümleri kabul etmiş sayılır ve bunun aksine yapılan eksiklik ve yanlışlıklardan doğacak sonuçlardan adayın kendisi sorumlu olacaktır. Adaylık kaldırma sınav kılavuzu tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler