1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MEB Adaylık Kaldırma Kılavuzu Yayımlandı! 2019 AKS Kılavuz
MEB Adaylık Kaldırma Kılavuzu Yayımlandı! 2019 AKS Kılavuz

MEB Adaylık Kaldırma Kılavuzu Yayımlandı! 2019 AKS Kılavuz

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler için adaylık kaldırma kılavuzu 2019 AKS yayımlandı. 2019 AKS sınav tarihi ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ÖDSGM tarafından 2019 yılı Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) e-Kılavuzu yayımlandı. 2019 yılı sözleşmeli ve kadrolu aday öğretmenler için AKS başvuru tarihleri olan sınav ücreti detayları belli oldu. 2019 AKS sınav ücretleri 1 Kasım ile 15 Kasım 2019 tarihleri arasında olacak. 2019 AKS sınav tarihi 8 Aralık 2019 olarak açıklandı.

SINAVA GİRİŞ ŞARTLARI

Sınava girecek aday öğretmenlerin (sözleşmeli/kadrolu);

- Performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olmak,

- Sınav tarihinde bir yıl fiilen çalışma şartını tamamlamış olmak,

- Sınava giriş ücretini süresi içinde yatırmış olmak şartlarını sağlaması gerekir. 657 sayılı Kanun ve diğer kanunlar uyarınca aylıksız izin almak suretiyle geçirilen süreler, en az bir yıllık fiili çalışma süresinden sayılmaz.

2019 AKS SINAV ÜCRETİ

Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak 100 TL' yi MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankasından herhangi birine, ATM aracılığı veya bu bankaların internet bankacılığı ile “MEB ADAY ÖĞRETMENLERİ (SÖZLEŞMELİ/KADROLU) AKS” adı altında 01-15 Kasım 2019 tarihleri arasında yatıracaklardır.

Ayrıca, tüm banka kartları ile https://odeme.meb.gov.tr/ internet adresinden de ödeme yapılabilecektir. (Not: Ödeme ekranındaki yönlendirmeler çok dikkatli okunarak takip edilmelidir.)    Aday, sınav ücretini kendisine ait T.C. kimlik numarası ile yatırmak ve geçerli bir telefon numarası beyan etmek zorundadır. Aday, sınav ücreti yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir.

Sınav ücretini süresi içerisinde yatırmayan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu)  sınava alınmayacaklardır.

Sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, başvuru şartlarını taşımadığı hâlde sınav ücreti yatırmış olan adaylara ücret iadesi yapılmayacaktır.

Sınavlarda yanlış yatırılan ücretler, sınavın tamamlanmasından sonra Döner Sermaye İşletmesi tarafından adaylardan herhangi bir başvuru talep edilmeksizin yalnızca T.C. Ziraat Bankası sistemleri aracılığı ile iade edilecektir.

Sözleşmeli/kadrolu öğretmenlerin Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler