1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB Adaylık Kaldırma Sınavı AKS Giriş Yerleri Belli Oldu
MEB Adaylık Kaldırma Sınavı AKS Giriş Yerleri Belli Oldu

MEB Adaylık Kaldırma Sınavı AKS Giriş Yerleri Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı "MEB" tarafından 2019 yılı sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin adaylık kaldırma sınavı giriş yerleri açıklandı. MEB AKS giriş belgesi için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığınca Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) e-Kılavuzu kapsamında sınav giriş yerleri açıklandı. MEB AKS sınav giriş belgesine aşağıdaki “My Memur” olarak sizler için hazırladığımız bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

MEB ADAYLIK KALDIRMA SINAVI “SINAV GİRİŞ BELGESİ” NASIL ALINACAK?

Adaylar 08/12/2019 Tarihli Adaylık Kaldırma Sınavına ait sınav giriş kartına https://mebbis.meb.gov.tr adresine kişisel kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptıktan sonra Başvuru İşlemleri “Genel Bilgiler sayfasından "Rapor Al" diyerek erişebileceklerdir.”

Adaylara ait bilgilerin MEBBİS modülüne eksik ya da hatalı işlenmiş olması, adayın sınava girememesi gibi sonuçlar doğurabileceğinden, sorumlu birimlerin adaylara ait bilgilerin güncellenmesiyle ilgili gerekli özeni göstermesi gerekmektedir. Bu konuyla ilgili sorumluluk adayın kendisi ile görev yaptığı il millî eğitim müdürlüğüne ait olacaktır.

MEBBİS kayıtlarına göre engel durumu bulunan ve sınav esnasında ÖDSGM tarafından sınav tedbir hizmeti verilmesi gereken adaylar, MEBBİS Aday Öğretmen modülünde “yazılı sınavda almak istediği hizmet” seçenekleri arasından uygun olan hizmeti 01-15 Kasım 2019 tarihleri arasında seçerek; bir çıktı alıp imzalayarak okul müdürüne teslim edeceklerdir.

Süresi içinde herhangi bir sınav tedbir hizmeti talebinde bulunmayan engelli adaylar için ÖDSGM tarafından herhangi bir sınav tedbir hizmeti planlanmayacak ve adayların konuyla ilgili itirazları dikkate alınmayacaktır. Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday ve MEBBİS kişisel bilgilerini kaydeden personel, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.

Sınav giriş belgesinde adayın kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi (il), bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Aday, sınav giriş belgesinde yer alan sınav merkezinde (görev yaptığı ilde), binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

Adayların görev yaptığı ilde sınava girmesi esastır. Ancak yasal mazereti nedeniyle başka bir sınav merkezinde sınava girmek isteyen aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu) dilekçe ve belgelerini en geç 15 Kasım 2019 mesai bitimine kadar ÖYGGM’ ye ulaştırmaları halinde talepleri değerlendirilecektir. Bu tarihe kadar ÖYGGM’ ye ulaşmayan belgeler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

MEBBİS için TIKLAYINIZ.

MEB Adaylık Kaldırma Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler