1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB Aile Birliği Tayinlerindeki Eksiklikleri Tamamlamalıdır
MEB Aile Birliği Tayinlerindeki Eksiklikleri Tamamlamalıdır

MEB Aile Birliği Tayinlerindeki Eksiklikleri Tamamlamalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı yaz dönemi iller arası, il içi ve özellikler de eş durumu tayinlerindeki eksiklikleri tamamlamalıdır. Aile birliğinin sağlanması Anayasal haktır ve bunu sağlamak MEB’in asli görevidir!

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından Öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili aile birliği mazeretine dayalı yer değişikliği işlemleri tamamlanmasına rağmen nakli olmayan öğretmenler bulunuyor! Mevzuattaki eksikliklerden dolayı çok sayıda öğretmenin aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği yapılamadığı için mağdur olmuşlardır.

 

Sözleşmeli öğretmenlerin tayin hakkının olmaması!

 

Örnek olarak, 03 Ağustos 2016 tarih ve 29790 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte mazeret durumuna bağlı yer değişikliği hakkına yer verilmediği için sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği mazeretine dayalı olarak yer değişikliği yapılamamaktadır.

 

Aileler aynı ilçede dahi km’lerce uzaktalar!

 

Öğretmenler aynı ilçe içinde olmalarına rağmen biri ilçe merkezinde diğeri aynı ilçeye bağlı uzak bir köy ya da beldede görev yapmaktadır. Öğretmenler aile birliği mazeretine bağlı olarak eşinin bulunduğu yere yer değiştirme talebinde bulunamamış ve aile bütünlüklerini sağlayamamışlardır. Aynı ilçede fakat çok uzak mesafede olmak aile birliğinin sağlandığı anlamına gelmiyor!

 

Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM ve Aile Bakanlığından talep!

 

Türk Eğitim-Sen de konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlığa, TBMM Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına konuyla ilgili gerekli yazıyı gönderdi. Öğretmenlerin aile birliği mazeretine dayalı yer değiştirmelerine imkan tanınarak, parçalanmış eğitimci ailelerinin birleştirilmesi ve yaşanan mağduriyetlerin önlenmesi için gerekli çalışmaların yapılması hususunda talep en önemli birimlere iletildi.

 

Bknz: Cumhurbaşkanlığına gönderilen talep yazısı için TIKLAYINIZ.

Bknz: Başbakanlığa gönderilen talep yazısı için TIKLAYINIZ.

Bknz: TBMM Başkanlığına gönderilen talep yazısı için TIKLAYINIZ.

Bknz: Aile ve Sosyal Politikalar gönderilen talep yazısı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.