1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB, Alan Değişikliğinde Branş Sınırlaması Olacak mı
MEB, Alan Değişikliğinde Branş Sınırlaması Olacak mı

MEB, Alan Değişikliğinde Branş Sınırlaması Olacak mı

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin 2018 yılı alan değişikliği başvuruları alacak. MEB, alan değişikliği başvuruları 12 Aralık'ta başlıyor? Alan değişikliğinde branş sınırlaması olacak mı?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Ağustos ayında yayımladığı duyuruda alan değişikliğine bağlı atamaları 2018 Aralık ayında yapacağını duyurmuş fakat hangi alanlarda atama yapılacağına dair bir bilgiye yer vermemişti.

Daha önceki yıl yapılan alan değişikliğine bağlı atamalardaki gibi branş sınırlaması olmaması, tüm branşlarda alan değişikliğine bağlı atamaların yapılması ve açık olan norm kadroların tamamının tercihe açılması yönünde talepte bulunulmuştu. Türk Eğitim-Sen’in bu talebi karşılık gördü ve bu yıl da alan değişikliğinde branşlarda sınırlama olmayacak.

MEB’in 2018 yılı için yayımladığı duyuruda branşlar veya alanlar bazında herhangi bir sınırlamanın olmadığı, normu açık olan yerlerin duyuruya çıkarılacağı yönünde açıklamalara yer verildiği duyuru detaylarında yer aldı.

En kapsamlı alan değişikliğine bağlı atamaların 2014 yılında yapıldığı dikkate alındığında, öğretmenlerin yıllardır beklediği taleplerinin kabul edildiği bu duyuruda görülmektedir. Aynı duyarlılığın diplomaya bağlı yan alanlara da alan değişikliğine bağlı yer değiştirme hakkının verilmesi gerektiği ayrıca belirtildi.

Öğretmenlerin mezuniyet durumuna göre eğitim aldıkları alanda öğretmenlik yapmalarının faydalı olmakla birlikte verimlilik açısından son derece önemlidir. Bu kapsamda Öğretmen verimliliğinin en üst düzeye çıkarılması, eğitimde kalitenin artırılması için diplomaya bağlı yan alanlarına geçmek isteyen öğretmenlerin de beklentilerinin karşılanması şarttır. Takvim ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

alan-degisikligi-takvimi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler