MEB bakanı 20 bin öğretmen alınacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Sivas Cumhuriyet meydanındaki konuşmasında açığa alınan öğretmenlerin yerine 20 binin üzerinde öğretmen alınacağını açıkladı.

23260
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hükümetten öğretmenleri sevindirecek açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada satır başları olarak Lisansı iptal edilen veya açığa alınan öğretmenler kadar önümüzdeki günlerde öğretmen alımının yapılacağını belirtti.

15 Temmuz FETÖ Terör örgütünün hain ve vahşice demokrasimize karşı düzenlediği başarısız darbe girişiminin ardından birçok Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmen ve memur görevden uzaklaştırılmıştı. FETÖ Terör Örgütünün okullarında çalışan 20 bin öğretmenin ise Lisansları iptal edilmişti. Sivas Cumhuriyet Meydanında basın mensuplarına konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamasında ‘’ Daha önceki eylem ve söylemlerimde öğretmen alımının şubat ayında olacağını ve alınacak öğretmenlerin sözleşmeli ve mülakatla alınacağını açıklamıştım. Fakat geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Hain örgütün düzenlediği darbe girişiminden sonra, Terör örgütüne bağlı öğretmenlerin lisanslarını iptal ettik,  bazılarını görevden uzaklaştırdık ve onların yerine bu yıl tekrar öğretmen alımı yapacağız. Bu alımlar şubat ayından önce yapılacak.’’ açıklamalarında bulundu.

Kapatılan okullar hakkında da konuşan Bakan Yılmaz mağdur olan öğrencilerin yine bizim öğrencilerimiz olduğunu ve kapatılan okulların işletmeciliğini devletin yapacağını söyledi. Kapatılan okullardaki öğretmenlerin yerine ise yenilerinin başlayacağını belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!