1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. MEB Bakanı Nabi Avcı "Torba Kanun Tasarısı içinde 1 Madde Var."
MEB Bakanı Nabi Avcı "Torba Kanun Tasarısı içinde 1 Madde Var."

MEB Bakanı Nabi Avcı "Torba Kanun Tasarısı içinde 1 Madde Var."

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı "Torba Kanun Tasarısı içersinde MEB ile alakalı bir madde bulunuyor."

A+A-

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı Bilecik’te Torba Kanun Tasarısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı Bilecik’te öncelikle Bilecik belediye başkanlığını ziyaret etti.

Gittiği Bilecik’te bir dizi ziyaretlerde bulunan MEB Bakanı Nabi Avcı Şuan Mecliste görüşmeleri devam eden Torba Kanun Tasarısı içersinde MEB ile alakalı bir madde bulunduğunu belirtti.

Bakan Avcı, “Millî Eğitim Bakanlığı'nın ve ÖSYM'nin yaptığı sınavların mahkeme süreci ile ilgili bir maddeydi. Biliyorsunuz daha önce Haziran ayında yaptığımız sınav için 6 ay sonra, çocuklar okula başladıktan sonra yürütmeyi durdurma kararı verildi. Benzer süreçleri, başka sınavlar ile ilgili de ortalığı karıştırmak için iyi bir araç olarak değerlendiriyorlar. Bu nedenle bir yasal düzenleme yapıyoruz. Bundan sonra Millî Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı sınavlarla ilgili eğer mahkemeye müracaat edilecekse, 10 gün içinde müracaat edilsin; mahkeme belli bir süre içerisinde esastan görüşerek karar versin" dedi.

MEB Bakanı Nabi Avcı  “Yürütmeyi durdurma kararı verilirse, Millî Eğitim Bakanlığı olarak işi uzatmamak için itiraz etmeyeceğiz. Temyiz süresini de 15 günde sınırlandıralım. Böylece Haziranda yaptığımız sınavlarla ilgili varsa yargıya gitmek isteyenler, buyursun gitsinler ama mahkemelerde 45 gün içerisinde işi sonuçlandırsın ki çocuklarımız okullarına başlamadan önce nihai yargı kararını alalım ve uygulayalım. Onun için dün öyle bir yasa maddesini TBMM kabul etti. İnşallah önümüzdeki dönemde artık, mahkemeler üzerinden velileri, milyonlarca öğrenciyi tedirgin etmeye yönelik tezgâhları da böylece inşallah boşa çıkarmış olacağız.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.