MEB Bakanı Nabi Avcı “Torba Kanun Tasarısı içinde 1 Madde Var.”

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı "Torba Kanun Tasarısı içersinde MEB ile alakalı bir madde bulunuyor."

1023
Daha Fazla Göster

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı Bilecik’te Torba Kanun Tasarısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı Bilecik’te öncelikle Bilecik belediye başkanlığını ziyaret etti.

Gittiği Bilecik’te bir dizi ziyaretlerde bulunan MEB Bakanı Nabi Avcı Şuan Mecliste görüşmeleri devam eden Torba Kanun Tasarısı içersinde MEB ile alakalı bir madde bulunduğunu belirtti.

Bakan Avcı, “Millî Eğitim Bakanlığı’nın ve ÖSYM’nin yaptığı sınavların mahkeme süreci ile ilgili bir maddeydi. Biliyorsunuz daha önce Haziran ayında yaptığımız sınav için 6 ay sonra, çocuklar okula başladıktan sonra yürütmeyi durdurma kararı verildi. Benzer süreçleri, başka sınavlar ile ilgili de ortalığı karıştırmak için iyi bir araç olarak değerlendiriyorlar. Bu nedenle bir yasal düzenleme yapıyoruz. Bundan sonra Millî Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı sınavlarla ilgili eğer mahkemeye müracaat edilecekse, 10 gün içinde müracaat edilsin; mahkeme belli bir süre içerisinde esastan görüşerek karar versin” dedi.

MEB Bakanı Nabi Avcı  “Yürütmeyi durdurma kararı verilirse, Millî Eğitim Bakanlığı olarak işi uzatmamak için itiraz etmeyeceğiz. Temyiz süresini de 15 günde sınırlandıralım. Böylece Haziranda yaptığımız sınavlarla ilgili varsa yargıya gitmek isteyenler, buyursun gitsinler ama mahkemelerde 45 gün içerisinde işi sonuçlandırsın ki çocuklarımız okullarına başlamadan önce nihai yargı kararını alalım ve uygulayalım. Onun için dün öyle bir yasa maddesini TBMM kabul etti. İnşallah önümüzdeki dönemde artık, mahkemeler üzerinden velileri, milyonlarca öğrenciyi tedirgin etmeye yönelik tezgâhları da böylece inşallah boşa çıkarmış olacağız.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Bakanı Nabi Avcı “Torba Kanun Tasarısı içinde 1 Madde Var.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!